Znáte tajemství exotického ovoce zvaného kamqaut?

Konečně se po dlouhém roce vrátily na pulty obchodů různé druhy exotického ovoce. Dalo by se říct, že každé roční období má své ovoce. Například během léta jsme mohli pojídat nektarinky nebo broskve, během zimy můžeme doplnit vitaminy s pomocí exotického ovoce. Mnohé druhy exotického ovoce v sobě navíc skrývají velké množství vitaminů a tělu potřebných živin. Například takzvané ovoce kamquat. Znáte ho? Znáte jeho tajemství?

Kamquat nebo také kamkvat. To je ovoce, které se řadí k exotickým druhům. Ovoce připomíná oválný pomeranč či oválnou mandarinku, má velmi zajímavou chuť a kromě vitaminu C v sobě ukrývá mnoho dalších živin.

Jak je tedy zřejmé, jedná se o citrusové ovoce, které roste na stromě vysokém zhruba dva až tři mety. Strom, na kterém roste toto vynikající exotické ovoce, se řadí mezi okrasné stromy. Jestliže se ho rozhodnete pěstovat, chraňte ho před zimou, mrazem a sněhem.

Co kamquat obsahuje?

Jak jsme zmínili, kamquat v sobě ukrývá mnoho tělu prospěšných a potřebných živin. Například v sobě ukrývá vitaminy A, B a C, také vitamin E. Mimo to najdete v tomto exotickém ovoci také kyselinu listovou, dále kyselinu pantotenovou a mnohé další látky, jako je zinek, mangan, měď nebo také draslík či sodík.

Jak kamquat prospívá zdraví?

Díky tak obrovskému množství tělu prospěšných látek a živin je samozřejmé, že kamquat také prospívá lidskému zdraví. Konkrétně podporuje imunitní systém (na tom se podílí velké množství vitaminu C), dále snižuje vysoký cholesterol v krvi, působí jako prevence proti kardiovaskulárním onemocněním. Mimo jiné podporuje trávení, což se během zimy a vánočních svátků hodí, pročistí naše ledviny a také močové cesty.

K dalším pozitivním účinkům patří zbavení těla nadbytečné vody, také kamquat podporuje růst, lesklost a pevnost vlasů.