Vybíráme svatební květiny

Blíží se váš den D? Pak se určitě snažíte dotáhnout všechno k naprosté dokonalosti. Chutnáte jednotlivé pokrmy, které budete na svatbě podávat, také vybíráte ideální svatební šaty. A nakonec nesmíte zapomenout na výběr vhodné svatební květiny. Květiny obecně jsou nedílnou součástí svatby a jejich podcenění se nevyplácí. Zatímco v případě boho svateb se dává přednost lučnímu kvítí, u romantických svateb se upřednostňují klasické růže. Abyste ale vybrali přesně takové květiny, které doladí vaši jinak dokonalou svatbu, máme pro vás několik rad a tipů.  

Inspirujte se 

Nemáte vůbec žádnou představu, jak by květinová výzdoba nebo květina, kterou budete držet v rukou měla vypadat? Pak je načase se nejdříve inspirovat. Samozřejmě internet je plný inspirací, proto projeďte svatební weby nebo portály plné svatebních fotografií. Ještě lepší je však projet sociální sítě a najít nedávné svatby influencerů, kteří mají své velké dny naprosto vyšperkované.  

Inspiraci však může sbírat i na svatbách, na kterých jste byli v minulosti. I vaši kamarádi přece mohou mít vkus.  

Sezonní květiny stojí za zvážení 

Chcete se trochu odlišit od všech ostatních svateb? Co takhle vybrat si květinu, která se bude skládat pouze ze sezonních květin? Pro každý měsíc, respektive pro každé roční období jsou typické trochu jiné květiny, proto zapátrejte nebo se zeptejte vaší oblíbené květinářky. Ta vám jistě poradí. Ovšem počítejte s tím, že pokud se rozhodnete pro sezonní květiny, budou dražší než ty, které jsou dostupné po celý rok.  

Stanovte si cenovou hranici 

S předcházejícím bodem se pojí další bod, a sice stanovení cenové hranice. Pokud nemáte neomezený cenový rozpočet, na květinovou výzdobu máte vyčleněnou jenom konkrétní sumu. Pokud tomu tak opravdu je, výrazně se vám zúží nabídka, ze které si pak vyberte to, co vám vyhovuje a co se ke stylu vaší svatby nejvíce hodí.