Rostliny do tmavých koutů domu. Jaké to zvládají bez slunce?

Je váš byt otočen na sever? Jsou vaše okna orientována na světovou stranu, z níž sluníčko nezasvítí? Nemyslete si, že se do vaší domácnosti nehodí pokojové rostliny. Ne všechny totiž potřebují světlo a teplo. Některé se spokojí i s tmavým koutem vašeho domu. Ptáte se, jaké konkrétní pokojové rostliny to tedy bez slunce hravě zvládají? Přinášíme rovnou celý seznam takových pokojovek! 

Cykas japonský 

Už jste slyšeli o pokojové rostlině jménem cykas japonský? Jedná se o rostlinu, která krásně zútulní atmosféru, i když se jí nedostane světla. Cykas japonský je jednou z vůbec nejstarších rostlin na světě, dokonce byste ho stále našli i ve volné přírodě (konkrétně v subtropech a tropech). Do českých domácností přišel před lety a od té doby zdobí nejeden tmavý roh nejedné domácnosti.  

Fíkovník 

Zejména začínající pěstitelé pokojových rostlin si nebudou moct vynachválit fíkovník. Jedná se o velice nenáročnou rostlinu, která i přes nulovou údržbu krásně (a hlavně rychle) roste. Fíkovník se pyšní svými listy, které jsou většinou tmavě zelené, ale někdy se na nich mohou vyskytnout fleky světle zelené barvy. A opět je to rostlina, která vydrží i v tom nejtmavším koutu domu.  

Filodendron 

Znáte rostlinu jménem filodendron? Tato pokojová rostlina je známá pro svou plazivost a popínavost. A kdybyste si o ní něco přečetli v učebnicích nebo v encyklopediích, zjistili byste, že stinné místo dokonce preferuje před skvělým stanovištěm. Na co však nesmíte zapomenout, je podpora. Bez podpory se bohužel velice snadno zlomí.  

Diffenbachie 

Diffenbachie je bohužel jedovatou rostlinou, ale pokud nemáte doma děti nebo domácí mazlíčky, můžete ji pěstovat s klidným svědomím. Jedná se o rostlinu, která vám zkrášlí opravdu každý tmavý kout ve vašem domě. A opět je to rostlina, která stín upřednostňuje před světlým stanovištěm.