Užitečné tipy, jak vymalovat interiér

Každý člověk ví, že nátěry na zdech nebudou vypadat dlouho krásné a jako nové. Zkrátka během každodenních činností se zdi v interiéru zamažou, zašpiní a často i odřou. Je proto nutné jednou za čas vzít do ruky štětec a barvu a přemalovat zdi třeba na jinou či stejnou barvu. Pokud patříte k lidem, kteří se zanedlouho chtějí pustit do malování interiéru, máme pro vás několik užitečných tipů, které určitě oceníte. 

Samozřejmě si na pomoc můžete zavolat profesionální malíře pokojů, ale taky se do malování pokojů můžete pustit sami. Není to ostatně nic těžkého nebo náročného, navíc vám přinášíme zmíněno užitečné tipy, které vám s malováním pokojů rozhodně pomůžou.  

Důležité je vybrat správnou barvu 

Mnozí lidé nad výběrem barvy jen mávnou rukou. Chtějí to mít dokonalé po designové stránce, ale neuvědomují si, že barvy ovlivňují lidskou psychiku, tudíž mají vliv na náš život. Zatímco některé barvy dokážou člověka uklidnit, jiné v člověku probouzí agresi. Pokud chcete vymalovat kuchyni, vyhněte se modré nebo zelené, které jsou příliš studené. Modrá je vhodná do ložnice, jelikož snižuje krevní tlak a uklidňuje. Růžovou zase nedávejte do jídelny, protože zvyšuje chuť k jídlu jako červená, na druhou stranu se barva hodí do pracovny, jelikož podporuje aktivitu.  

Máte nakoupené všechno potřebné? 

Než otevřete barvu, přesvědčte se, jestli máte nakoupené opravdu všechno potřebné. Není skutečně nic horšího, než když se pustíte do práce a v průběhu práce zjistíte, že nemáte štětec nebo dláto. Nakupte proto dopředu všechno, co byste mohli potřebovat. Zaměřte se na koupi štětců, válečků, také investujte do ochranných fólií nebo izolep, kterými olepíte rohy dveří či nábytku. 

Ze všeho nejdůležitější je podklad 

Málokterý člověk si uvědomuje, že nejzákladnější je podklad. Než nanesete první vrstvu jakéhokoli nátěru, je třeba zdi dobře připravit. Zdi by měly být jednoznačně suché, také by měly být bez prachu a bez jakýchkoli jiných uvolněných částic. Případně je dobré podklad hrubě oškrábat a očistit, pokud chcete třeba na původní tmavou barvu nanášet barvu světlou.