Tipy čínské medicíny, které zatočí s podzimní únavou

Podzim se bohužel nese ve znamení podzimní únavy a podzimní deprese. Podzim je zkrátka sychravé, churavé období, během kterého se dostáváme do takového režimu spánku. Ovšem i během podzimu musíme fungovat, tudíž se dnes a denně snažíme zatočit se zmíněnou podzimní únavou, která nám nepřináší bohužel nic dobrého. Abyste s podzimní únavou zatočili opravdu ihned, máme pro vás několik tipů čínské medicíny, které vás postaví hned na nohy.  

Důvodem podzimní únavy jsou hlavně kratší dny, deštivé, ošklivé počasí, to, že je také brzy tma a že se zase o krok přibližujeme k zimnímu spánku. Jenže prospat celé měsíce, to je něco nereálného a nemožného, a tak se raději s podzimní únavou poperte tak, abyste tělu vrátili ztracenou rovnováhu. Pomůže vám čínská medicína.  

Pozměňte svůj jídelníček 

Stěžujete si dlouhou dobu na únavu? Trápí vás také neustálá nechuť ke všemu, co děláte nebo máte dělat? Hledáte svou ztracenou energii? Podle čínské medicíny byste měli trochu pozměnit svůj jídelníček. Zejména byste měli do jídelníčku zařadit více luštěnin, také více sladkovodních a klidně i mořských ryb, nebojte se zakomponovat do jídelníčku i více medu nebo celerové natě. Vhodné jsou také brambory nebo houby či dýně.  

Ovládejte své emoce 

Čínská medicína je toho názoru, že člověk je jen vzájemným propojením těla a mysli. Je proto velice důležité myslet na své emoce a je nutné je ovládat. Naše emoce totiž ovládají jednotlivé orgány, které podle toho tak fungují a pracují.  

Pamatujte proto na své orgány a snažte se udržovat se v rovnováze. Pamatujte, že velké vzrušení zpomaluje srdce, že silný hněv aktivuje játra, že dlouhodobá frustrace oslabuje energii čchi v trávení. Nervozita a strach přivádí člověka do stavu chronické únavy, tak na to opět pozor.  

Dejte do rovnováhy svou energii čchi 

Už jsme tu zmínili energii čchi. Podle čínské medicíny je celková únava organismu jen důvodem toho, že energie čchi není v rovnováze. Proto se ji snažte dát díky našim tipům zpátky do rovnováhy, s tím zmizí i únava a zdravotní problémy.