Únikové filmy, které jsou inspirací při tvorbě únikových her

Únikové hry jistě každý zná. Jedná se o skvělou formu zábavy pro rodinu nebo partu přátel. Principem únikových her je to, že se musíte snažit utéct z místnosti, v níž jste byli zavřeni, během časového limitu, který je obvykle stanoven na šedesát dlouhých (nebo krátkých?) minut. Jedná se o fantastickou zábavu, kde se projeví vaše logické myšlení a také umění spolupráce. Z místnosti se totiž dostanete ven jen tehdy, kdy rozlousknete všechny hlavolamy a rébusy, které najdete. Jen ty vás mohou dostat ke klíči, díky kterému z místnosti utečete. I když je to zábava poměrně známá, jen málokdo ví, že tvůrci únikových her se často nechávají inspirovat právě únikovými filmy, které můžete zhlédnout i vy. 

Když jste absolvovali únikovou hru, možná jste se ptali, kdo za tím stojí, koho to mohlo napadnout. Často se však jedná o zábavu z filmu, který tak najednou můžete zažít na vlastní kůži, aniž byste to vůbec tušili. Až tedy budete mít chvilku času, zhlédněte některý ze skvělých únikových filmů, třeba právě jím se nechali tvůrci únikové hry, kterou jste absolvovali, inspirovat.  

Kriminál 

Pokud jste milovníkem Sylvestera Stallona, určitě znáte filmový snímek Kriminál. Jedná se o únikový film z vězeňského prostředí, kdy je Stallone přinucen opustit vězení dříve, než skončí jeho trest. Jenže jeho opuštění vězení nebude tak snadné, čeká ho celá řada nástrah.  

Plán útěku 

Opět něco pro milovníky legendárního Stallona – filmový snímek Plán útěku je velmi rafinovaný a poutavý, je dokonce plný hereckých hvězd. Kromě Sylvestera Stallona se totiž setkáte ve filmu i s další legendou, a sice s Arnoldem Schwarzeneggrem. Pánové se budou snažit utéct z věznice, která je označována za nejlepší na světě (a z níž se nedá uniknout).  

Motýlek 

Snímek Motýlek pojednává o muži, který byl odsouzen na doživotí. Rozhodne se však utéct z věznice na ostrovech, i když to nebude snadná záležitost.