Bojujeme proti lupům. Jak na to?

Mnozí z nás to znají – jen si prohrábnou vlasy a na rameni už mají bílé šupinky, které se spouští z vlasů. Nejhorší to je tehdy, kdy máme na sobě černé oblečení, na kterém jde opravdu výrazně vidět, že trpíme lupy. Lupy však naštěstí nejsou nic, s čím bychom nemohli nic dělat. Lupy jsou naopak problém, který jde poměrně snadno vyřešit, a to dokonce bez různých šamponů a tipů od pracovnic lékárny. Přinášíme vám tipy, díky kterým s lupy ihned zatočíte.  

Mnozí lidé zkouší z počátku různé šampony proti lupům, ale ty nepomáhají, když si hlavu špatně umýváte. Jiní zase dají na tipy pracovnic lékárny, které doporučí sice drahá, ale rozhodně účinná séra, která určitě zaberou a lupy minimalizují. Ale opět se jedná jen o věc, kterou jsme si koupili, ale neměli jsme.  

V případě, že nechcete utrácet za nic extra drahého a raději máte přírodní cestu, máme pro vás několik tipů, díky kterým lupy už nebudou problémem.  

Citrusy jsou nejlepší pomocníčci 

I když se to nezdá, citrusy jsou skutečně skvělí pomocníčci, kteří jsou plní vitaminu C. Každý člověk ví, že citrusy pomáhají posilovat imunitní systém, přispívají k celkovému zdraví. Málokdo ale ví, že také vyrovnávají pH naší hlavy. Pokud navíc citronovou šťávu smícháte s pomerančovou šťávou, připravíte si elixír, který rychle eliminuje všechny lupy na pokožce hlavy. Navíc díky pomerančové šťávě dojde také k omezení přebytečného oleje, který je produkovaný pokožkou.  

Nepostradatelný jablečný ocet 

O jablečném octu jste mohli slyšet leccos, co jste však ale neslyšeli, je to, že pomáhá vyřešit problém s lupy. Ocet díky své velké míře kyselosti pomáhá snížit svědění a eliminuje loupání kůže. Kromě toho taky uklidňuje reakci hlavy na kvasinky, které se mohou projevovat jako lupy.  

Ocet smíchejte s vodou v poměru 1:1 a naneste ho na hlavu ještě dříve než šampon.