Uklízejte bez chemikálií. Prozradíme, jak na to

Rozhodli jste se pustit do svého každotýdenního úklidu? Pokud ano, co takhle vytáhnout prostředky, které jsou naprosto bez chemikálií? Nemusí to být možná ani prostředky, ale stačí povolat na pomoc pomocníky z kredence. Možná si to ani neuvědomujete, ale v kredenci máte tolik takových pomocníků, že byste to ani na prstech jedné ruky nespočítali. A je načase je zkrátka povolat do služby! 

V poslední době je takzvaná ekologická domácnost něčím, co lidi zkrátka láká. Nechtějí využívat různé chemické přípravky, naopak jsou otevření těm ekologickým alternativám bez chemikálií. Pokud k nim také patříte, povolejte na pomoc několik pomocníků, kteří vám pomůžou domácnost vydrhnout naprosto k dokonalosti.  

Vsaďte na sílu octa 

Jedním z pomocníků je všestranný ocet. Ocet oceníte například v boji proti vodnímu kameni, proto se v něm nebojte vymáchat sprchovou hlavici nebo ho vyvařte v rychlovarné konvici. Kromě jiného je ocet také skvělým parťákem při mytí oken. Umí totiž jednu věc, a sice zamezit šmouhám, které by se na okně vyskytly.  

Kromě jiného si ocet poradí i s obklady kolem vany nebo s umyvadly, poradí si také s vodovodními odpady, které pěkně prožene.  

Jedlá sůl je také pomocník 

K dalším takovým pomocníkům patří například jedlá sůl. Ta se zásadně používá do trouby. Je totiž skvělý pomocník v boji proti spáleninám. Pokud tedy nechcete troubu drhnout s pomocí chemikálií, vsaďte právě na jedlou sodu, kterou se nebojte zkombinovat s už zmiňovaným octem. Efekt se bude tím pádem jenom násobit.  

Jedlou sodu také můžete použít při čištění matrací. Jen málokdo ví, že tento bílý prášek je opravdu skvělým čističem matrací, na které každý den uléháte. Zbaví je dokonce zápachu z pižma, což ocení hlavně lidé, kteří se více potí a kteří tak se zápachem mají problémy.