Tipy a triky, jak si udržet mozek ve formě

Máte pocit, že neustále něco zapomínáte? Že nevíte, kam jste si odložili klíčky nebo brýle, které však máte na svých očích? Naštěstí existuje několik způsobů, jak svůj mozek udržet ve skvělé kondici. Pojďme si je prozradit. 

Nezapomeňte, udržovat mozek v kondici se vyplácí. Budete tím předcházet řadě zdravotních problémů, konkrétně nemocem, jako je například Alzheimerova choroba a další. Jak tedy konkrétně udržet mozek ve formě, jak ho udržet fit, aby na nás zapomínání bylo krátké stejně jako onemocnění napadající tento životně důležitý orgán? 

Jak udržet mozek ve formě 

  • Hlasitý smích. Věděli jste, že vědci dokázali, že když se budeme třicet minut smát až slzy potečou, zlepší se krátkodobá paměť téměř o 43 %? To stojí za vyzkoušení, nemyslíte? 
  • Borůvkový ocet. Stačí, abyste si denně dopřáli tři lžíce borůvkového octa (k dostání je běžně v lékárnách nebo ve zdravé výživě). Předejdete například demenci. 
  • Extrakt z droždí. Vysoká koncentrace vitamínu B12 napomáhá lepšímu zpracování informací a chrání proti Alzheimerově chorobě. 
  • Denně snít. Kdo se často ponoří do vlastních myšlenek, dopřává mozku zklidňující pauzu. Patříte mezi snílky, jež v hlavě spřádají každý den své dlouho utajované plány? 
  • Jóga. Zkrátka jen cvičte jógu, kdykoliv je to možné. Zlepšuje se tím tok informací, mezi jednotlivými částmi mozku. Navíc je to cvičení pro lepší koncentraci: Stačí si jen stoupnout rovně, nohy roznožit na šířku ramen. Ruce nechte volně podél těla. S nádechem lehce zvedneme paty, zároveň upažíme ruce, až jsou rovnoběžně se zemí. S výdechem se vracíme zpět. Opakujeme 5krát. 
  • Ryba v jídelníčku. Jednou za týden filet z heringa, tresky, nebo lososa zvyšuje IQ díky omega-3 mastným kyselinám. 
  • Samomluva. Věděli jste, že kdo si povídá sám pro sebe, umí své myšlenky lépe třídit a rychleji se rozhodovat? I sám Albert Einstein rád mluvil sám se sebou. 
  • Pití kávy. Dva šálky denně zlepšují postupně paměť. S kávou to ale nepřehánějte, ať nepoškodíte srdce.