Turistická lákadla Velkého Mederu. Co nadchne vás?

Slovensko není tak vzdálené, abychom ho nemohli celé prozkoumat. Pokud chcete sousední zemi prožít a vidět, doporučujeme zavítat nejdříve do Velkého Mederu, které je sice menší, ale za to velmi známé město nacházející se na jihozápadě Slovenska. V současné době zde žijí tisícovky obyvatel, město však vítá hlavně turisty. Je třeba poznamenat, že Velký Meder je navštěvován celoročně za každého počasí, a to hlavně díky zdejším termálním koupalištím, které se pyšní nejteplejším pramenem v celé širé krajině. 

Na úvod si zmiňme něco z historie známého slovenského města. První písemná známka o Velkém Mederu pochází už z roku 1268, z předpokladů však lze usoudit, že oblast, na níž aktuálně město sídlí, bylo osídleno už v době bronzové. V minulosti bylo město poznamenáno nejen tureckými vpády, ale také velkým požárem, který na území města vypukl roku 1702. Tehdy požár zničil takřka celé město, radnici i mnohé cenné dokumenty. Od roku 1974 se však ve znovu obnoveném městě rozvíjí hlavně cestovní ruch, obrovským lákadlem jsou hlavně termální koupaliště. 

Termální koupaliště jako hlavní lákadlo

Čím je Velký Meder známý, tak právě svým termálním koupalištěm s těmi nejteplejšími prameny v celé širé krajině. Zdejší termály jsou opravdu lákadlem po celý rok. Ať je léto nebo zima, ve Velkém Mederu je stále príma! To by podotkli mnozí turisté, kteří se ubytovali například v Hotelu Orchidea.

Do Velkého Mederu za památkami nebo kulturou

Samozřejmě termální koupaliště nejsou jediné lákadlo a jediný důvod, proč je Velký Meder tak navštěvovaný. Pravdou je, že Velký Meder nabízí dostatečné kulturní i sportovní využití, a to jak pro malé, tak pro velké návštěvníky. Jsou zde ideální podmínky pro pěší turistiku nebo cyklotúry, taktéž je možné objevovat zdejší místní přírodní rezervace nebo přírodní vodní plochy v okolí. Turisty oblíbené je hlavně blízké Klátovské rameno nebo Číčovské mrtvé rameno.