Milujete čokoládu? Její konzumací prospíváte svému zdraví

Kdo by nemiloval čokoládu! Sladkosti jako takové miluje každý, ale čokoláda je něco, co nejedí jen ti, kteří jsou na ni alergičtí. Čokoláda je v současné době k dostání v mnoha provedeních, existuje čokoláda bílá, mléčná, také hořká. Jednotlivé typy a druhy se liší také množstvím přidaných kakaových bobů. Bohužel mnozí odborníci na zdravou výživu jsou toho názoru, že by se čokoláda jako taková neměla konzumovat, jelikož škodí lidskému organismu. To ale není pravda. Čokoláda neškodí lidskému zdraví, naopak mu prospívá. Jinými slovy lze říct, že čokoláda je zdravá.  

Důvody, proč je čokoláda zdravá 

  • Málokdo ví, že čokoláda působí jako antioxidant. Chrání tedy lidské tělo před rakovinotvornými buňkami. Pokud tedy čokoládu (samozřejmě kvalitní čokoládu) zařadíte do svého jídelníčku, ochráníte své zdraví před rakovinou.  
  • Čokoláda dokáže také snížit riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Je prokázané, že čokoláda snižuje riziko srdečních onemocnění o celou třetinu, což je až neuvěřitelné! Dopřejte si tedy kousek čokolády denně, podpoříte své zdraví.  
  • Čokoláda je daleko lepší než jakékoli bonbony či lízátka. Oproti těmto cukrovinkám totiž není důvodem vzniku zubního kazu. Dokonce lze říct, že zuby před zubním kazem chrání! A působí protizánětlivě.  
  • Pokud se nebudete čokoládou přejídat a budete ji konzumovat tak akorát, může vám značně prodloužit život. Je nutné také říct, že čokoláda nevede k obezitě! Je to jen mylná domněnka těch, kteří potřebují svou obezitu na něco svést. 

Zajímavosti o čokoládě 

  • Věděli jste, že nejúspěšnější obchod s čokoládou je na letišti v Bruselu? Prodá se zde ohromné množství čokolády! 
  • Čokoládu sice mohou lidé, ale nemohou ji zvířata, hlavně kočky a psi. Pro ně je čokoláda bohužel jedovatá.  
  • Víno lze popíjet nejen ve spojitosti s konzumací sýra, ale také s čokoládou. Čokoláda dokonale podtrhuje víno, dnes se dokonce vyrábí druhy čokolády, které jsou určené právě pro kombinování s různými víny.