Proč bankovní půjčky pomalu upadají v zapomnění?

Pamatujete si doby, kdy jste si pro půjčku museli chodit na pobočku banky? Kdy jste si kvůli sjednání jednoho jediného úvěru museli vzít na půl dne volno, jelikož na pobočkách bank to zkrátka vždycky bylo na dlouho? Takové doby jsou naštěstí dávno pryč. Na finanční trh se dostaly takzvané nebankovní půjčky, které takřka zastínily klasické bankovní úvěry. V současné době lze říct, že si o bankovní půjčky žádáme jen ve chvíli, kdy si potřebujeme půjčit na bydlení nebo na koupi pozemku. 

Možná si pokládáte otázku, proč bankovní půjčky takto pomalu, ale jistě upadají v zapomnění? Důvodem je převážně atraktivita nebankovních půjček, kterým lidé už důvěřují. Není to jak kdysi, kdy se nebankovních půjček lidé obávali. Na tom má svůj podíl i Česká národní banka, která v nedávné době strouhla seznam poskytovatelů nebankovních půjček o neférové a nedůvěryhodné poskytovatele. 

Rychlost je to, co banky neznají

Hlavním důvodem, proč klasické bankovní úvěry upadají v zapomnění, je možná to, že banky neuctívají rychlost. Neuvědomují si mnohdy, že když lidé žádají o půjčku, potřebují půjčku ihned, nikoli až za několik týdnů či měsíců. Právě díky rychlosti jsou oblíbené rychlé půjčky online, jako je například půjčka Rerum, která připisuje peníze na vámi zadané konto do několika minut po schválení úvěru. 

Nebankovní půjčky je možné zřídit online

Dalším důvodem, proč jsou nebankovní půjčky vyhledávanější a žádanější, je taky fakt, že si je můžeme sjednat ve většině případech online. Nemusíme tedy čekat dlouhé hodiny na pobočkách bank, nemusíme si brát volno, jen během několika málo minut vyplníme žádost o půjčku, kterou několika kliknutími odešleme. Tím je dílo dokonáno a jen se čeká na schválení úvěru. 

Stále se tedy ještě ptáte, proč klasické bankovní úvěry upadají v zapomnění a proč se upřednostňují nebankovní půjčky?