Tři chyby, jakých se dopouští majitelé orchidejí

Orchideje jsou nádherné pokojové rostliny, které vlastní nejeden z nás. Nejčastěji se dávají k narozeninám, protože je to květina, která neurazí a která ani hned tak neuvadne (tedy pokud se o ni dobře staráte). Orchideje patří k těm květinám, jež vyžadují jistou pozornost a zvláštní péči, proto se nedoporučují začínajícím zahrádkářům. Pokud si chcete pořídit svou první květinu do bytu, raději sáhněte po stálezelených pokojových rostlinách a orchideje si nechte až do doby, kdy bude jasné, že se o stálezelenou kytičku dokážete postarat.

Majitelé orchidejí se velice často dopouští hned několika chyb. Dokonce i když jsou to schopní zahrádkáři, přesto se mohou dopustit několika chyb, které jsou zcela zbytečné. Jaké chyby to jsou?

1) Odkvetenou orchidej vyhodí

Orchideje se neřadí k těm rostlinám, které můžete po odkvetení vyhodit. Kdyby to tak bylo, tak by přece nestály několik set korun. Odkvetené orchideje opět mohou vypučet, ale chce to s nimi hodně trpělivosti. Není to chvilkový proces, je to běh na dlouhou trať. Než se orchidej zase vzchopí, může to trvat i několik měsíců.

2) Zalévají ji jako ostatní pokojové rostliny

Každý majitel orchidejí musí mít na paměti, že orchideje se nezalévají jako jiné pokojové rostliny. Orchideje nemohou ve vodě stát, vždy se do vody položí, ale poté se vyjmou, až jsou napity. Nikdy nemohou ve vodě zůstat dlouho, i přes noc je dlouhá doba.

3) Používají obyčejný substrát pro pokojové rostliny

Při přesazování orchidej nepřesazujte do substrátu pro pokojové rostliny! Pro orchideje existuje speciální substrát, který je pro ně ideální. Je o něco málo dražší než substrát pro pokojové rostliny, ale je skutečně nezbytný pro bezproblémové pěstování orchidejí. Koupit lze v každém květinářství, v mnohých hypermarketech či v obchodech se zahradními potřebami.