Citron jako pomocník v domácnosti. Co dokáže?

Citron pravděpodobně máme na míse s ovocem neustále. Je to pomocník, který dokáže posílit imunitní systém člověka, kromě toho dokáže zahnat ledajaké nachlazení nebo nemoc. Ovšem věděli jste, že citron je také neotřelým pomocníkem v domácnosti? Ať už potřebujete pomoct při kosmetických procedurách, které každý den provádíte před spaním, nebo hledáte pomocníka při uklízení, citron zastane obě role. Nevěříte? Prozraďme si vše, co citron dokáže. Rozhodně to není jen ovoce plné vitaminu C.  

Citron jako dezinfekce 

Věděli jste, že citron funguje například jako dezinfekce? Takovou účinnou a efektivní dezinfekci si doma můžete sami připravit. Stačí, když vhodíte několik kousků citronové kůry do octa a necháte to takto louhovat i několik týdnů. Z toho vznikne dezinfekční prostředek, který využijete třeba při velkém úklidu. Zbaví nečistot jak v koupelně, tak ho využijete i při čištění pračky nebo při umývání kuchyňské linky.  

Citron jako čistič trouby 

Citron toho dokáže opravdu mnoho, dokonce vyčistí i troubu, a to jak velkou troubu na pečení, tak mikrovlnnou troubu. Abyste dosáhli krásně čisté trouby, stačí, když do trouby dáte nádobu s vodou a s plátky citronu, poté troubu zapněte na plný výkon. Stačí jen pět minut k tomu, aby došlo k perfektnímu vyčištění. Troubu však po pěti minutách neotvírejte, naopak ji nechte zavřenou až do rána. Během noci totiž pára vzniklá z citronu odstraní nečistoty po stranách trouby.  

Citron jako odstraňovač zápachu z lednice 

Trápí vás neustálý zápach v lednici? Nevíte, čím je ten zápach způsobený? Pak se opět obraťte na citron, který dokáže zápach z lednice snadno eliminovat. Stačí, když polovinu citronu vložíte třeba na středovou polici. Citron zápach zachytí a ten vás už nebude sužovat po každém otevření lednice. Abyste účinek ještě zdvojnásobili, přihoďte k citronu hřebíček.