Soužití pokojovek a psů může být bezproblémové. Rostliny ale volte s opatrností

Chcete zachovat útulnou a příjemnou atmosféru, kterou jste si doma vypěstovali s pomocí pokojových rostlin, přesto si chcete pořídit pejska? Není tajemstvím, že některé pokojové rostliny jsou velmi nebezpečné – až jedovaté. Zatímco lidé nemají tendenci olizovat listy jednotlivých rostlin, pejsci ano – rádi si s nimi hrají, okusují je, olizují. Právě proto jim hrozí nemilé zdravotní problémy, pokud by zrovna narazili na jedovatý kus. Jestliže chcete pěstovat rostliny ve svém interiéru a zároveň chovat čtyřnohého psího společníka, je zapotřebí se zamyslet nad tím, jakou pokojovku si pustíte přes práh.  

Pojďme si zmínit takové pokojové rostliny, které psům nijak nevadí a které nejsou jedovaté. I soužití psů a pokojovek může být bezproblémové.  

Zelenec neškodí psům ani kočkám 

Jednou z neškodných pokojových rostlin je zelenec. Mluvíme o nenáročné pokojové rostlině, která nevyžaduje prakticky žádnou péči. Pokud patříte k časově vytíženým jedincům, pak toto jistě oceníte. I když zelenec pochází z daleké Afriky (čili z teplých krajů), s naším podnebím se hezky ztotožnil. Můžete ho pěstovat jak na sluníčku, tak v tmavších koutech.  

Bromélie pro parádu 

Bromélie je pokojová rostlina, která, i když pochází z jihoamerických pralesů, není jedovatá. Sice se tak může jevit, ale opravdu jedovatou není. Je ostatně příbuznou klasickému ananasu. Je sice trošku náročnější na pěstování, ovšem s vaším psím mazlíčkem si bude rozumět.  

Ledviník navíc čistí vzduch 

Mezi pokojovými rostlinami najdete dokonce takové, které jsou skutečně ku prospěchu. Myslíme tím například ledviník, který nejen, že není škodlivý a se psem skvěle vychází, tak umí i vyčistit vzduch v interiéru. Je vhodný i k soužití s kočkami, ani těm neubližuje. Co se týče péče mluvíme o poměrně nenáročné pokojové rostlině, která toho ke štěstí potřebuje jen velmi málo.