Šestero pro malé byty, které se vyplatí dodržovat

Zařizování bytu je náročné. Ale co teprve zařizování malého bytu, do kterého se musí všechno vejít a zároveň nesmí působit jako skladiště? To je teprve umění. My vám dnes přinášíme 6 tipů přímo od designerů.  

Správná volba barev je klíč k úspěchu  

Je obecně známo, že do malých prostor se hodí více světlé odstíny. To platí u stěn i nábytku. Kromě toho, že světlé a tlumené tóny prostor opticky zvětší, hodí se k nim také doplňky různých barev. A u doplňků už se brzdit nemusíte. Vyměnit červené polštáře je také mnohem jednodušší než přemalovat křiklavě červenou zeď, která by se časem stejně okoukala.   

Mohutný nábytek vás bude dusit  

I když máte vytoužené kusy masivního nábytku, v malém bytě se s nimi rozlučte. Dusily by vás. Raději zvolte otevřené police, nábytek z odlehčených kovových konstrukcí či transparentního plastu. Do obývací pokoje pořiďte nízké otevřené skříňky či poličky, které lze vyplnit barevnými krabicemi či proutěnými košíky.   

Kouzlete se světlem  

Neschovávejte prostor za těžké záclony. Naopak, vyberte jen lehké pavučinkové a nechte svůj domov krásně prosvětlit. To platí i pro umělé osvětlení. Kromě centrálního zdroje vsaďte na menší, lokální svítidla v podobě bodových světel a lamp.  

Nouze o úložný prostor  

V malém bytě se nepořádek těžko schová a úložný prostor těžko najde. Využijte každé vhodné místo pro umístění skříněk, které lze udělat neviditelné sjednocením jejich barvy s okolními stěnami. Pomocníkem vám budou také vestavěné a na míru sestavené skříně od podlahy až ke stropu.   

Uklízejte  

Pokud pár věcí jen tak odložíte ve velkém bytě, nic se nestane. V malém bytě však hned vytvoříte nepořádek.   

Pohodlí se nevzdávejte   

I když máte pocit, že sedací souprava zabere spoustu místa, nebudete přece sedět na židlích. Na trhu najdete sedací soupravy mnoha tvarů a různých konstrukcí. Buďte trpělivý a dejte si čas na hledání.  

Do malých prostor se také hodí taburety a puffy, které nezaberou moc místa, ale návštěva se do nich pohodlně usadí.