Základní typy kabelek, které nesmí chybět žádné ženě ve sbírce

Jak docílit dokonalého outfitu? Jednoduše – prostě jen sáhněte po kabelce. Bohužel se síla módních doplňků přeceňuje, a to umí ve výsledku udělat velmi mnoho. V případě, že nemáte, po jaké kabelce sáhnout, pojďme si prozradit několik základních typů, jež mají tvořit vaši sbírku. A pakliže některá kabelka není, je načase tuto díru vyplnit. Jestli se nakonec rozhodnete pro tradiční černou kabelku nebo dáte přednost jinému odstínu, to je už ryze na vás. 

Crossbody kabelky 

Na výlety, ale také na běžné procházky nebo jen tak do práce, když toho není zapotřebí vzít mnoho. Crossbody kabelky se na pulty obchodů dostaly před několika lety (jedná se tedy o poměrnou novinku), za tu dobu se však doslova vtiskly do kůže mnoha žen. 

Nejsou sice tak prudce elegantní, ale dokonale padnou ke každému méně formálnímu outfitu. Dokonce hezky pasují i ke sportovním teplákům.

Psaníčka

Pokud máte před sebou nějakou společenskou událost, pak budete chtít jistě spíše elegantnější alternativu kabelky. Psaníčka jsou tedy trefou do černého. Jsou obvykle velmi malá, padnou hezky do ruky, jsou vysoce elegantní a hodí se k šatům, sukním i k elegantním kalhotám. 

Svou velikostí jsou tak akorát. Vhodné pouze pro nejnutnější cennosti, jako je mobilní telefon, drobná peněženka na karty nebo bankovky a klíče. A samozřejmě rtěnku, která nesmí při společenských událostech ženě v kabelce chybět.

Aktovky nebo batohy

Člověk by řekl, že to mezi kabelky nepatří, ale při pohledu na aktuální nabídku na trhu se shodneme na opaku. Batohy totiž nejsou pouze tradičními, sportovními školními batohy, ale jsou velmi elegantní, prakticky se podobají kabelkám a ty také následně nahrazují v mnoha outfitech. 

Padnou nejen k běžným košilím a formálnějším outfitům, samozřejmě je však můžete využít i ke sportovním alternativám nebo běžným, ležérním kombinacím.