S jarem přichází i jarní květiny. Jaké stojí za pořízení?

S příchodem jara je třeba vyměnit venkovní dekoraci. Přece jen dekorace domu vdechne naprosto jiný život. Proto dům osvoboďte od typické zimní nevýrazné dekorace a raději na okenní parapety či kolem domu dejte krásné pestré květiny, které hlásají jediné – už přišlo jaro! S letošním brzkým příchodem jara jsme mohli zaregistrovat typické jarní květiny v květinářstvích už brzy. Nejdříve na nás vykoukly primule, poté jsme si mohli zakoupit i narcisy v květinářstvích. Pokud zrovna přemýšlíte nad tím, jakými jarními květinami vyzdobíte svůj dům, okenní parapety nebo jen komodu v ložnici, máme pro vás několik tipů.  

Ještě je však nutné zmínit, že milovníci jednoduchosti a neutrality si nejspíše nepřijdou na své. Přece jen typické jarní květiny jsou plné pestrých barev, kterými se květiny pyšní. I díky své pestrosti mohou jarní květiny rozzářit dům tak, jak to nelze v jiných ročních obdobích.  

Zářivě kanárkové narcisy 

Narcisy máme většinou zasazené ve svých záhoncích na zahradě či na skalce, ovšem ne každá zahrádkářka byla tak pilná, že své narcisy zasela s předstihem. V případě, že jste je vloni nestihli zasít nebo že ještě nevykoukly ze země, můžete si narcisy rozzářit okenní parapety nebo například stůl v jídelně. Kanárkové narcisy toho nepotřebují k životu hodně, v květináčích však dlouho nevydrží. Je to typická jarní květina, která s odchodem velikonočních svátků ztrácí na své síle i kráse.  

Pestrobarevné gerberky i do dětských pokojů 

Naprostým opakem jsou však gerbery, které v květináčích vydrží opravdu dlouho. Říká se o nich, že to jsou nejvhodnější květiny pro malé zahrádkáře. Navíc dokážou okenní parapety nádherně rozzářit, vždyť gebery mají nevýraznější barvy ze všech květin! Zamilujete se spíše do oranžového odstínu gerber nebo raději zvolíte nádhernou sytě červenou gerberu, která vám bude zdobit nejeden okenní parapet?