Prachovské skály: Nejkrásnější pohádkové skály v Česku

Pokud máte volný víkend, nemůžete ho strávit jinde než v krásné české přírodě. Právě ta je obdivuhodná každý den v roce. Když přeje počasí, zamiřte například do Prachovských skal, což jsou nádherné pohádkové skály v České republice. Vyplatí se je vidět na vlastní oči, díky nim se dostanete na chvilku do jedné z nestárnoucích pohádek či filmů. Prachovské skály jsou totiž velice často vyhledávány filmaři a režiséry, kteří touží zachytit krásu českých skal navždycky.

Prachovské skály najdeme zhruba pět až sedm kilometrů od Jičína v přírodní rezervaci. Jsou součástí chráněné krajinné oblasti Český ráj. Jsou taky velice atraktivním cílem turistů. Kdo zde alespoň jednou nebyl, nemůže si říkat Čech. Existují už od druhohor a vznikly jako usazeniny na okraji moře.

Cíl nejen turistů, ale i horolezců

Je nutné říct, že Prachovské skály nejsou atraktivním cílem jen pro turisty, ale jsou taky atraktivním cílem mnoha horolezců. Lidé se sem začali sjíždět v době, kdy se skály staly přírodní rezervací, což bylo roku 1933. Od té doby se začala návštěvnost zvyšovat každým rokem a dnes se návštěvnost odhaduje na tři sta tisíc lidí ročně.

Nemůžeme se tomu divit, k Prachovským skalám se dá snadno dostat jak automobily, tak veřejnou autobusovou dopravou a samozřejmě taky pěšky. Z Jičína vedou cesty, které jsou turisticky značeny.

Co se zde točilo a jiné zajímavosti

Jak jsme zmínili, Prachovské skály se vyskytly v mnoha pohádkách a filmech. Co se týče pohádek, vyjmenovat můžeme například Malou mořskou vílu. K dalším oblíbeným filmovým snímkům patří Smrt na Jehle, Pohlaď kočce uši nebo Van Helsing.

Co se týče dalších zajímavostí, zajímavé je například to, že Prachovské skály se dočkaly obrovské popularity v době, kdy Ivan Mládek vydal stejnojmennou písničku. Dalo by se říct, že právě tento zpěvák Prachovské skály proslavil.