Meloun jako skvělý detox. Jaké další jsou jeho účinky?

Konečně se na pulty obchodů dostávají melouny, po kterých se nám tak stýskalo během celé dlouhé zimy. Pokud patříte také k milovníkům melounů, jistě jste si svůj první letošní meloun už koupili, i když jeho cena nepatří k těm nejnižším. Pokud se tak stalo, moc dobře jste udělali. S konzumací melounů prospíváte svému zdraví, což ví jen málokdo. Víte, jaké jsou jeho účinky?

Meloun je fantastický pomocník při hubnutí. Když chcete držet dietu před nadcházející plavkovou sezonou, doporučuje se konzumovat meloun, který je tvořen z devadesáti procent jenom vodou. Sice se jedná o nejsladší zeleninu, ale podíl cukrů nedosahuje ani tří procent. Samozřejmě vždy záleží na samotné odrůdě melounu, některé odrůdy jsou o něco sladší než jiné.

Nejen, že se melouny doporučují těm lidem, kteří chtějí mermomocí držet nějakou dietu, ale taky jsou to skvělí detoxikační pomocníčci. Než začnete se zdravým stravováním, měli byste své tělo očistit od různých nečistot. To se dělá pomocí detoxikace, kterou lze provádět za pomoci vody s citronem nebo za pomoci melounu.

Meloun je zdroj karotenů i antioxidantů, které z našeho těla odbourávají toxické látky, které pomáhají k celkové obranyschopnosti organismu.

Jaké jsou jeho další účinky?

Tím však nekončíme. Meloun je opravdu velice zdravá zelenina, která podporuje náš zrak, stimuluje paměť a podporuje mozek, který po melounu bystře uvažuje. Navíc meloun podporuje naši obranyschopnost, díky které na nás viry a bakterie nemohou. Meloun také chrání sliznici těla a slouží jako prevence proti mnohým druhům rakoviny.

Zdroj vitaminů a stopových prvků

Obsahuje nejen obrovské množství vitaminů, ale taky v sobě skrývá stopové prvky a přírodní cukry, které jsou okamžitým zdrojem energie a také stimulují fyzickou i psychickou kondici.

Málokdo ví, že díky melounu můžete dosáhnout lepšího sexu. Meloun slouží jako viagra, také dokáže způsobit mužskou erekci.