Jak plavat, jak často plavat a proč chodit plavat?

Jelikož se blíží plavková sezona, mnohé ženy začínají panikařit. Až nyní si totiž uvědomily, že kila, která nabraly během vánočních svátků, dosud nezmizela. Najednou se tedy pouští do drastických diet, které jim však jenom pochroumají žaludek. Dámy, raději vsaďte na něco účinnějšího. Raději začněte sportovat, protože jenom sport vás zbaví přebytečných tuků, kterých se tak moc chcete zbavit. Pokud hledáte sport, který není nijak náročný, který vás bude bavit a s jehož pomocí stoprocentně zhubnete, zkuste to s plaváním.

Plavání je v současné době jeden velký hit. Je to z toho důvodu, že se tento sport dá vykonávat celoročně, není navíc extra drahý a hlavně není nijak náročný. Stačí, když si uvolníte jednu hodinu denně, kterou budete věnovat tomuto sportu.

Jak plavat?

Aby bylo plavání účinné, musíte plavat správně. S tím mají problém především ženy, které si během plavání nechtějí namočit vlasy. Ženy tedy plavou s hlavou vzhůru, což je samozřejmě špatně. Takto si jenom ničíte páteř. Plavte tak, že se budete nadechovat nad hladinou a vydechovat pod. Jenom tak bude vše páteř v pořádku a v rovině.

Jak často plavat?

Plavání nemusíte vykonávat denně. Stačí, když se vydáte plavat dvakrát či třikrát týdně. Pamatujte však, že musíte plavat minimálně hodinu. Tělo totiž začne spalovat až po půl hodině, tudíž aby bylo plavání k něčemu, vydržte to minimálně hodinu.

Proč chodit plavat?

Jak jsme zmínili, plavání vám může pomoct shodit přebytečná kila, která jste nabrali dávno v minulosti. Jelikož zapojujete všechny svaly a všechny končetiny, hubnete rovnoměrně všude, neposilujete nikdy jednu část těla.

Metabolismus se nastartuje během půl hodiny, poté dojde k rychlému spalování přebytečných tuků, což ocení především ženy, které se potýkají s nedokonalou postavou. Kromě toho se zlepší vaše kondice a otužíte se, což prospívá vašemu zdraví.