Potřebujete vyleštit měděné nádobí? Kečup pomůže a vyřeší i jiné potíže v domácnosti

Mnohé hospodyňky ani netuší, jaké pomocníky ve své domácnosti mají. Tím nemyslíme děti nebo partnery, ale myslíme tím ingredience, které se skrývají v našich kredencí. Například ocet je fantastickým pomocníkem, který bojuje s vodním kamenem nebo se šmouhatými okny. Citron si zase poradí se spáleninami a kečup? Ten perfektně vyleští měděné nádoby. Málokdo by řekl, že i kečup může být k něčemu prospěšný. Je to však skutečně tak. Není to jen dochucovadlo, které je dnes nejpoužívanější a nejoblíbenější na světě. Je to také pomocník při uklízení.

O kečupu jste toho rozhodně nevěděli dostatečné množství. Možná jste ho až dodnes považovali za dochucovadlo – nic víc, nic míň. Jenže nyní zjistíte, že kečup není jen dochucovadlem.

Poradí si se špinavým měděným nádobím

Jak jsme zmínili, pokud potřebujete vyleštit měděné nádobí, jde to snadno a rychle bez použití saponátů nebo jiných chemikálií. Stačí, když si na pomoc přivoláte kečup, který je vyleští rychlostí blesku. Stačí jenom měděné nádobí kečupem potřít, nechat chvilku působit a poté kečup setřít pod tekoucí vodou. Měděné nádobí zůstane naprosto bez jediné vady, navíc bude přesně tak krásně vyleštěné, jaké jste ho kupovali.

Měď není to jediné, co lze s pomocí kečupu vyleštit. Kečup se používá i na leštění mosazi, což je slitina mědi a zinku.

Kečup jako nepostradatelný pomocník při umývání nádobí a úklidu

Díky tomuto zjištění se kečup stal jednoznačně neodmyslitelnou součástí domácnosti. Už víme, že se tedy dá využít nejen jako dochucovadlo takřka každého pokrmu, ale také je to věrný pomocník při umývání nádobí či při úklidu.

Jen pro zajímavost: Z kečupu se vyrábí také zmrzlina, dokonce se drží rekord v tom, kdo vypil nejvíce kečupu takzvaně ”na ex”. Rekord činí půl minuty a dvě vteřiny k tomu (cca 120 mililitrů kečupu).