Pečujte o zdraví vašich vlasů. Co v létě potřebují?

V létě vlasy doslova trpí. Neustále je vystavujeme sluníčku, které z nich vysává energii a krásu. Je nutné, abychom se o vlasy během léta starali mnohem lépe než během jakéhokoli jiného ročního období. Nesmíme zapomínat nejen na pravidelné umývání, ale také je musíme regenerovat a dávat do nich olejíčky či jiné podobné produkty, které jsou na vyživení vlasů a na podobnou pomoc naší kštici. Abyste však do svých vlasů nedávali jen produkty na vyživení, ale abyste vlasům dávali skutečně všechno, co potřebují, poradíme vám, co je třeba vlasům dodat.

Samozřejmě i u vlasů platí, že každý typ vlasů vyžaduje něco jiného. Rozhodli jsme se ale vypsat jenom to nejzákladnější, co potřebují jak tmavé, husté vlasy, tak světlé, řídké vlasy, aby v létě zůstaly stále krásné a regenerované.

Hydratace je nejdůležitější

Jak jsme zmínili, během léta jsou vlasy neustále vysoušeny a ničeny sluníčkem. Je proto nutné je hydratovat, a to dostatečně. Během léta se své vlasy snažte co nejméně namáčet do chlorované nebo případně slané vody, stejně tak je minimálně fénujte. I horký vzduch z fénu dělá s vlasy neplechu. K hydrataci vlasů pomůže i to, když budete dostatečně pít. Pitný režim se podílí na správném fungování celého těla, a to samozřejmě i vlasů.

Nezapomínejte na výživu

Během léta je nutné své vlasy dostatečně vyživovat. Je nutné jim dodat potřebné vitaminy, a to například vitamin A, dále také vitamin B nebo případně i vitamin E nebo H, který najdeme ve vaječných žloutcích či játrech).

K vyživeným vlasům napomáhají i minerály, jako je zinek nebo železo či hořčík, který nalezneme například v potravinových doplňcích.

Chraňte své vlasy

Během léta je důležité své vlasy chránit před UV zářením a obecně před slunečními paprsky. Noste tedy šátky, klobouky nebo případně čepice či kšiltovky, které vlasy dokážou skvěle ochránit.