Pěstujeme mini orchideje. Víte, jak na to?

Milujete orchideje? Milujete jejich krásu, jejich netradičnost a roztomilost? Mnozí lidé jsou jejich velkými fanoušky, bohužel domů si je přinést nemohou, jelikož se jedná o poměrně vysoké a bohaté květiny, které sídlí ve velkém a prostorném květináči. Naštěstí pro milovníky této květiny, kteří bohužel nemají, kam umístit velkou orchidej, máme řešení. Je jím mini orchidej, která je drobnější, ale nadělá stejnou parádu jako její velká sestra.

O mini orchidejích jí málokdo. Většinou se s nimi lidé setkají až při návštěvě botanické zahrady, kde obvykle bývá mnoho druhů orchidejí k nahlédnutí. Mezi velkými odrůdami se najdou také mini odrůdy, které nikoho nenechají v klidu. Jsou opravdu nádherné, existuje mnoho druhů a člověk má, ,z čeho vybírat.

Mezi nejčastějšími druhy mini orchidejí najdeme například cymbidiums, oncidium nebo také cattleya. Také se do domácností pořizují druhy jako dendrobiums či ascotends.

Jak pěstovat mini orchideje?

Mnozí lidé bláhově doufají v to, že pěstování mini orchidejí se od pěstování klasických orchidejí liší. Jenže opak je pravdou. Pěstování mini orchidejí se od pěstování jejich velkých sester nijak neliší, je bohužel stejně náročné.

I mini orchidejím vyhovuje pokojová teplota a světlé, teplé stanoviště, kde na ně ale nepraží sluníčko, které je může spálit. Také je pro ně ideální stanoviště, kde nedochází k náhlým změnám teplot a kde je vlhký vzduch.

I zalévání je naprosto stejné

I v případě zalévání je postup stejný, a sice musí se květiny nejdříve ponořiti do vody, kdy se napijí, poté se však vyjmou, jelikož nesmí stát ve vodě. Majitelé mini orchidejí musí dohlížet na to, aby substrát byl stále vlhký, substrát nesmí vyschnout!

Při výběru substrátu pro orchideje vybírejte jen z těch, které jsou určeny jen a pouze orchidejím. Substráty pro orchideje jsou základem úspěšného pěstování.