Tři super potraviny, které jsou doslova zázračné. Znáte je?

Jelikož neustále přibývá prodejen s rychlým občerstvením, které se zrovna nepyšní zdravými pokrmy, mnozí lidé proti tomu bojují, a to tak, že to zkouší se zdravým stravováním. I když je to z počátku těžké, nakonec se všichni sžijí s jiným, zdravějším a prospěšnějším stravováním, které je sice krapet dražší, ale zdraví po takovém stravování touží. Pokud jste se v nedávné době dali také na dráhu zdravého stravování, možná oceníte znát tři super potraviny, jež vám dodají více energie než jakékoli jiné potraviny nacházející se v kredenci.

Super potraviny nejsou nic nového na trhu. Jedná se o potraviny, které v sobě obsahují více tělu prospěšných látek, než kolik najdete běžně v kredenci. Díky velkému obsahu tělu prospěšných látek a živin dodávají super potraviny více zdravé energie, než kolik naleznete v jiných surovinách.

Skupina “super potraviny” však obsahuje mnoho zajímavých surovin, potravin a produktů. Prozraďme si tři nejznámější.

1) Plody goji

Kustovnice čínská neboli plody goji jsou další super potravinou, která má hromadu léčivých účinků. Například zlepšuje činnost střev, také zlepšuje kvalitu spánku, dodává tělu lepší náladu, snižuje špatný cholesterol v krvi, také působí protizánětlivě.

2) Matcha tea

Není čaj jako čaj. To ostatně potvrdí všichni ti, kteří se už setkali s takzvaným matcha tea. Opět se jedná o super potravinu, která má specifickou zelenou barvu. Je to však nápoj s velkým “N”. Matcha tea například funguje jako prevence rakoviny, pomáhá při hubnutí, dokonce zvyšuje sportovní výkon, tudíž ho ocení zejména sportovci.

3) Chia semínka

Chia semínka jsou označována za malý zázrak. Jedná se o super potravinu, která je pro tělo báječným antioxidantem, také zlepšuje paměť, koncentraci, posiluje imunitu, pozitivně ovlivňuje srdce, cévy i nervy. V neposlední řadě se jedná o super potravinu snižující špatný cholesterol v krvi.