Odvar z bobkových listů se vám může hodit. Podpoří vaše zdraví

Toto úžasné koření dodá pokrmů zajímavou chuť i vůni. Disponuje totiž jedinečným aroma. Obvykle jej používáme pro přípravu omáček a polévek, nicméně skrývá velký potenciál. Například detoxikační vlastnosti. Proto je zapotřebí si dopřávat toto koření co nejčastěji. Ne vždy je to ale možné. Pomoci může odvar z bobkových listů, který je způsobem, jak získávat to dobré z tohoto zajímavého koření. 

Symbol vítězství 

Bobkový list roste na stromě, který známe jako vavřín vznešený. Využívat se z něj dají i listy čerstvé – není příliš náročné pěstovat jej také v podmínkách České republiky. V minulosti se vavřín, který již staří Římané vnímali jako symbol vítězství, považoval spíše za léčivou rostlinu než za koření. To se bohužel dnes již změnilo: dnes jej používáme zejména jako koření a na jeho léčivé účinky zapomínáme. 

Příprava odvaru 

Na přípravě odvaru z bobkových listů není nic složitého. Vezměte několik listů, a co nejvíce je rozdrťte. Nemusí to být úplně na prášek, ale čím více bude rozdrcený, tím více účinných látek z něj dostanete. Drcení jde dobře v hmoždíři s tloučkem. Takto rozdrcené listy dejte do hrnce a zalijte je 650 ml vroucí vody. Přiveďte k varu a povařte ještě 5 minut.  

Užívání odvaru 

Takto připravený odvar uchovávejte v termosce a užívejte v malých dávkách (vždy si dopřejte tak jeden hlt) jednou za 30 minut. Léčebnou kůru neprovádějte po dobu delší, než 2 dny, protože hrozí vedlejší účinky ve formě krvácení. 

Proč užívat odvar z bobkových listů? 

Bobkové listy obsahují spoustu důležitých olejů, kterým vděčí za své zázračné účinky. Ve formě obkladů jej užívají lidé s bolestmi kloubů (i těmi, které jsou způsobeny artritidou). Jednoduše přiložte obklad na 30 minut na postižené místo. Pokud budete odvar z bobkového listu konzumovat, pak to můžete dělat z důvodu detoxikace organismu. Bobkový list skutečně dokáže vaše tělo zbavit toxinů. Dále pak podporuje léčbu kožních a jaterních onemocnění a snižuje hladinu cukru v krvi.