Jak vybrat ideální a spolehlivou kuchyňskou váhu?

Vaření, pečení, zdravý životní styl – to všechno potřebuje přítomnost kuchyňské váhy. Mluvíme o pomocníkovi, který má své místo v každé kuchyni. Že v té vaší z nějakého důvodu chybí? Pak je načase vybrat jiného, stejně spolehlivého společníka. Co by však měl splňovat? 

Ze všeho nejdříve je nutné si zodpovědět otázku, a sice jak často budete s váhou pracovat. Od odpovědi se totiž odrazí částka, kterou za váhu utratíte. Pokud ji používáte párkrát do roka, nebudete potřebovat nic přesného, ani nic extra drahého. Postačí vám váha za pár stovek. Jestliže ale vážíte ingredience prakticky denně, už na výběr klaďte větší důraz a nepodceňte ho. 

Váha musí být lehká a přesná 

Vůbec prvními kritérii, které musí kuchyňská váha splňovat je lehkost a přesnost. Z dosavadních průzkumů vyplývá, že v přesnosti bezesporu dominují digitální váhy. Navíc jsou daleko snazší na přemísťování (zejména pokud jsou jenom v podobě “placek”).  

Co se týče přesnosti měření, ať už vám digitální učarují či nikoliv, v každém případě musí vážit na dva gramy maximálně přesně. Ty nejlepší modely váží s přesností na půl gramu přesně, proto je vyhledávají hlavně profesionální kuchařky a cukráři. Naopak ruce pryč dejte od modelu, který má odchylku rovnající ses až pětadvaceti gramům. 

Jednoduchá obsluha 

Nikdo se nechce při vaření nebo pečení potýkat s váhou. Člověk ocení opravdu jednoduché, intuitivní ovládání. Proto se na něj při výběru kuchyňského společníka zaměřte. V případě digitálních vah můžete při vážení využít i řadu přídavných programů, které posunou vážení zase na zcela jinou úroveň. 

Design hraje velkou roli 

A jelikož mluvíme o dalším z mnoha prvků do kuchyně, jeho celkový design musí být dokonalý. Nelze však říct, jak konkrétně by měl tento pomocník vypadat. Každý člověk má na design svůj názor a vnucovat mu názor někoho jiného nemá smysl.