Moderní pokojové rostliny, které zkrášlí váš dům

Pokojové rostliny jsou tu proto, aby zkrášlily váš dům a aby ve vašem interiéru dokonale pročistily vzduch. V současné době drtivá většina lidí sahá po tradičních pokojových rostlinách v podobě břečťanu nebo v podobě fíkusu, ale to jsou pokojové rostliny, které jsou všední a nemoderní. Sáhněte raději po moderních pokojových rostlinách, které si zamilujete na první pohled a které jen podtrhnou modernost vašeho domova. Že nevíte, jaké rostliny takové jsou? Prozradíme! 

Obecně platí, že aktuálně moderní jsou hlavně pokojové rostliny s velkými listy. Ale samozřejmě velké listy nejsou u pokojových rostlin podmínkou. Pojďme si zmínit několik aktuálně velice moderních rostlin, které nám mohou skvěle zútulnit domov, navíc které domov zmodernizují.  

Palmy  

Pokud chcete do svého domova pořídit prostorově výraznější rostliny, doporučujeme sáhnout po palmách. Palmy se rozhodně nevyplatí podceňovat, jedná se o krásky, které mají stále šmrnc. Vypadá skvěle hlavně ve vysokém květináči.  

Pachira 

Znáte rostlinu jménem pachira? Často se jí přezdívá proplétaná pokojová dekorace. Zejména starší rostlinky tohoto druhu květiny mají kmen spleteny do krásného, masivního copu. Mladé rostlinky můžete pozorovat, jak si svůj kmen do krásného copu teprve postupem času uplétají.  

Masožravky 

Kdo by to byl řekl, že se jednoho dne dostanou do módy i masožravé pokojové rostliny. Masožravky si každý pamatuje ze známého českého filmu. Masožravé rostliny milují hlavně děti, které jim loví hmyz, aby měly tyto rostliny co jíst. Ideální je, když je zavěsíte do závěsných květináčů. Budou příjemným zpestřením vaší domácnosti, jsou to přece jen exotické krásky, které nejsou nijak náročné, leč skvěle vypadají. K nejoblíbenějším druhům patří hlavně takzvané láčkovky nebo rosnatky. 

Aloe vera 

Zdraví v květináči nebo také aloe vera – to je známá pokojová rostlina, která má blahodární účinky na lidské zdraví. Pokud aloe vera ještě nemáte, určitě jí dopřejte místo třeba na okenním parapetě.