Jaké vitaminy potřebujete, když vás trápí křeče nebo deprese?

Člověka může trápit kdejaká zdravotní nepříjemnost. Může ho trápit deprese, suchá kůže nebo také křeče a jiné problémy. Všechny problémy však mají řešení, a sice je třeba dodat dostatek vitaminů. Zdravotní problémy často vznikají právě proto, že tělu chybí dostatečné množství vitaminů a tělu prospěšných látek. Je dokázané, že vitaminy jsou pro tělo nezbytně nutné a důležité. Pojďme si říct, jaké vitaminy nesmíme postrádat a jaké potřebujeme třeba při depresích a také křečích.  

Vitamin A 

Pokud chybí vitamin A, může dojít k nepříjemným zažívacím problémům, které mohou vést až ke křečím. Nejčastěji vzniká z důvodu nedostatku vitaminu A třeba průjem nebo nechutenství, ale mohou se objevit i suchá místa na pokožce. Nedostatek vitaminu A je také potřebný ve chvíli, kdy máte rozmazané vidění nebo trápí vás suché oči. Tento potřebný vitamin najdete například v obyčejné levné mrkvi.  

Vitamin C 

Máte oslabený imunitní systém? V tom případě doplňte vitamin C, který dokáže bojovat proti různým virům i bakteriím. Najdete ho například v citrusech, ale samozřejmě nejen v nich. Nachází se také v jahodách, červené paprice nebo brokolici. Díky dostatečnému množství vitaminu C v těle snadno předejdete srdečním onemocněním, rakovině nebo také obyčejnému nachlazení. Budete předcházet i zánětům dásní nebo krvácení z nosu. 

Vitamin D 

Pokud vám chybí vitamin D, najednou vás bolí kosti, které rázem mohou začít i měknout. Také trpíte depresemi a jste pesimističtí. Doporučujeme proto vitamin D zařadit do svého jídelníčku, najdete ho například v rybách nebo v mandlích. Také najdete vitamin D třeba ve vejcích nebo v másle. Díky dostatku vitaminu D se vyhnete i problémům s dásněmi nebo vypadávání zubů. Vitamin D je třeba doplňovat, jeho dlouhodobý nedostatek může mít opravdu fatální následky.