Dámy, víte, jak si správně žehlit vlasy?

K životu každé ženy patří také rána, během kterých se takzvaně “zkulturňuje“. Během rán se ženy líčí, upravují si vlasy, aby vypadaly k světu a aby se za nimi leckdo otočil. V případě, že patříte k ženám, které si každý den žehlí vlasy, nabízí se otázka, jestli žehlíte své vlasy správně. Přece jen vlasy žehlením trpí, to je jasná a známá věc, ale trpí hlavně ve chvíli, kdy se při žehlení vlasů dopouštíte několika chyb. Jakých? Prozraďme si nejčastější chyby při žehlení vlasů, kvůli kterým vlasy nevypadají zdravě ani leskle.  

Žehličky na vlasy se staly součástí zkrášlující výbavy každé ženy. Používají ji nejen ženy s kudrnatými vlasy, ale také ženy s vlasy rovnými. Bez úpravy vlasů žehličkou na vlasy by neopustila dům nejedna žena. Prozraďme si však chyby, kterých se nejedna žena dopouští v souvislosti s žehlením vlasů.  

Nepoužívají se ochranné prostředky na vlasy 

Bohužel málokterá žena používá ochranné prostředky na vlasy. Ty opravdu nejsou jenom pro parádu, ale používat by se skutečně měly. Můžete tím předcházet polámání vlasů, můžete tím také předcházet vysušení vlasů a vlasové pokožky. Takové olejíčky a jiné ochranné prostředky vlasy vyživují a rozzáří je.  

Používáte žehličku ve chvíli, kdy vlasy nejsou suché 

Základní pravidlo při žehlení vlasů je, že se žehlička použije až ve chvíli, kdy jsou vlasy dokonale suché a nejsou mokré. Mnohé ženy žijí bohužel v domnění, že když si trochu mokré vlasy přejedete žehličkou, nic se nestane, jenže to je samozřejmě omyl. Vlasy si tímto můžete trvale poškodit. Vlasy mohou začít krepatět a už je nedáte zpátky do formy.  

Používáte přehřátou žehličku 

Další chybou je, když používáte přehřátou žehličku. Perfektního výsledku nedosáhnete jen tehdy, kdy žehlička sviští na plné obrátky. Stačí využít i nižší stupeň, pro vlasy to navíc nebude takový šok a nebudou vypadat zmoženě.