Jak na dokonale lesklá okna?

Nadcházejícím ročním období také přichází chvíle, kdy je třeba začít dům uklízet po dlouhé zimě. Se odchodem zimy přichází na řadu umývání oken, což je aktivita, kterou ne všechny ženy milují. Občas se stane, že pánové udělají nějaký přešlap, který si mytím oken vyžehlí, ale opravdu se nelze spoléhat na to, že muž udělá nějaký krok stranou. Pokud se chystáte na umývání oken, máme pro vás několik tipů, jak na to. 

Umývání oken je opravdu jeden velký oříšek. V případě, že patříte k lidem, kteří mají oken v domě více, je to asi nejhorší činnost spadající do velkého jarního úklidu. Pokud v současné době přemýšlíte nad tím, jak letos umýt okna k naprosté dokonalosti, že se budou opravdu jen lesknout, máme pro vás několik tipů. Vyzkoušejte je! 

Už jste si pořídili vysavač na okna? 

I když to zní sebevíc směšně, opravdu existují takzvané vysavače na okna, která dnes nestojí mnoho. S nástavci a nástavnou tyčí koupíte kvalitní vysavač na okna kolem tisícikoruny. V současné době drtivá většina lidí váhá nad koupí tohoto pomocníka, ale rozhodně neváhejte. Umývání oken najednou díky němu není otázka několika hodin, ale jen několika minut.  

Stačí jen okna umýt, vodu poté vysavač vysaje a zároveň okna dokonale vyleští. Je to opravdu záležitost pouhých pár minut, proto se vyplatí do vysavače investovat.  

Když toužíte po větším lesku 

Pokud vám však nestačí okna tak lesklá, jak je vyleští zmiňovaný vysavač, doporučujeme na okna nanést octový roztok, tedy vodu smíchanou s octem. Jedná se o skvělého pomocníka, který nestojí mnoho a většinou ho máme doma v kredenci. Ocet sice bude chvilku zapáchat, ale rozhodně nezanechá na oknech šmouhy. Můžete ho tedy na okna nanést a buď je následně vyleštíte, nebo opět přejedete vysavačem, který, jak již bylo zmíněno, je skvělou investicí.