Jak získat štědré dotace na výměnu oken?

Dotace v rámci programu Nová zelená úsporám můžete získat nejen na zateplení, ale i na výměnu oken, a to i v případě, že současně nebudete zateplovat celou budovu. Co je nutné zajistit a jak postupovat?

Výměna oken s dotací

Pokud plánujete výměnu oken, určitě si zjistěte, jak je to s dotačním programem. V rámci programu Nová zelená úsporám totiž můžete ušetřit významné množství z pořizovací ceny oken. Je však třeba počítat s tím, že budete muset dodržet státem přesně určený postup. S tím vám může pomoci specializovaná firma, abyste si byli jisti, že své peníze dostanete v maximální výši. Co vše je nutno pro udělení dotace dodržet?

Desatero pro výměnu oken

Postup není složitý, jen jej musíte dodržet a řídit se jednotlivými povinnými body. Pokud si k dotačnímu programu nepozvete profesionály, řiďte se proto tímto desaterem:

1. Zajistěte si odborný posudek, který vám vypracuje odborník v dané oblasti. 

2. Na stavebním úřadě si domluvte stavební záměr, který bude vystaven na základě odborného posudku. 

3. S pomocí odborníka vyplňte krycí list technických parametrů. 

4. Na webu ministerstva věnovanému programu Nová zelená úsporám vyplňte elektronickou žádost o udělení dotace na výměnu oken

5. Stejnou žádost budete nyní ve vytištěné formě doručovat také na Státní fond životního prostředí. Nezapomeňte ani na nutné přílohy. 

6. Počkejte, až vám Státní fond životního prostředí pošle schválenou žádost zpět. Oznámení o akceptaci odstartuje další postup. 

7. Nyní si musíte povinně zajistit technický dozor, který bude dbát na správnost provedených postupů. 

8. Nyní je na čase, abyste si našli dodavatele oken, který disponuje potřebným povolením a způsobilostí. 

9. Když okna vyměníte, jejich realizaci odešlete na Státní fond životního prostředí, kde vaši žádost znovu zhodnotí a zkontrolují. 

10. Je vše v pořádku? Budete odměněni štědrou státní dotací, která vám bude připsána na váš bankovní účet. 

S vyřízením státní dotace vám pomůže specializovaná firma, nebo někteří dodavatelé oken.