Jízda kolem komína? Jasně, ale bezpečně

Máte v plánu se projet jen tak kousek? Nemáte vůbec náladu na dlouhé cesty? I kolem komína byste ale měli cestovat bezpečně. Co si nezapomenout, abyste zbytečně nepodcenili danou situaci?

Jedu jenom kousek

Kdo už má nějaké ty kilometry v nohách, tuhle větu moc dobře zná. Říkají ji nejvíce amatéři, kteří se na jízdu „kolem komína“ neoblékají. Mnohdy si nevezmou ani bundu, ani rukavice. Chrániče si ponechávají na delší trasy. Silniční provoz je však neúprosný a na cestě se nepohybují jen zkušení jezdci, kteří mají řízení v malíku. Bohužel. Proto byste se vždy měli obléknout tak, abyste byli chráněni proti nárazu. 

Rozhodnutí máte jen jedno

Mnoho cestovatelů ví, že ať jedou jen do obchodu pro chleba, nebo se vydávají na celodenní štreku, vždy se jim vyplatí se pořádně obléct. Bez rukavic ani ránu, motorkářské oblečení je samozřejmost. Bz helmy pak jezdí jen skuteční bezmozci. Vždy máte jen jednu možnost, jak se rozhodnete. Své rozhodnutí už pak totiž jen tak nevrátíte. Štychy na noze jsou pak nechtěnou vzpomínkou na den, kdy jste si nevzali patřičné ochranné prvky.

Nulová rychlost

Někdy se člověku nechce oblékat i proto, že počítá s tím, že pojede pomalu. Ti, kdo už se s mašinou dokázali vyklopit jako brouci na nějaké terénní nerovnosti i v nulové rychlosti, vám ale potvrdí, že je od nepříjemných odřenin nebo větší újmy na zdraví zachránily právě ochranné prvky, které na sobě v tu chvíli měli. I váha motorky je v tu chvíli dostačující, aby vám dokázala pěkně pocuchat „fasádu“. 

Projížďky v blízkosti bydliště bývají obecně podceňovány. A to zcela neprávem. Sice možná dobře znáte terén, ale stále vás může překvapit ještě mnoho dalších prvků. Nezkušení řidiči, terénní změny nebo předměty na silnici, změna počasí. Mějte vždy na paměti, že i při jízdě okolo komína je potřeba se dobře obléci a nezapomenout si ochranné prvky.