Jak udržovat čistotu v obci

Každá obec si přeje, aby vypadala po celý rok reprezentativně. Víte, jak to udělat, abyste mohli ve vaší obci mít čisto v kteroukoliv denní i noční dobu? Poradíme vám základní tipy.  

Zejména pokud se zrovna chystáte vyhrát soutěž “Obec roku”, pak byste se měli snažit o to, aby obec byla opravdu dokonalá. Dokončujete výstavby, ke kterým v obci dochází, a kromě zavedení nových úředních desek se snažíte o to, aby to čistotou kolem jenom zelo. Pojďme si prozradit ty konkrétní tipy, jak nejen obec uklidit, ale také ji udržovat v čistotě. 

Městský mobiliář hraje hlavní roli  

Existují ve vaší obci místa, kde se lidé nejčastěji pohybují a víte, že taková místa následně trápí přemíra odpadků? Instalujte ve vaší obci dostatečné množství odpadkových košů. Jedná se o naprostý základ v péči o město. Když mají občané možnost odpadky odhazovat do koše, je mnohem méně pravděpodobné, že se budou odpadky povalovat v nejvíce frekventovaných místech. Zajistěte pravidelné čištění odpadkových košů. Vaše obec se promění během chvíle v zónu, kde je čisto. 

Výchova občanů  

Je tomu jen pár měsíců, kdy se naší zemí jako lavina valila sociálními sítěmi výzva k tomu, abychom si každý svou obec uklidili. Výchova občanů k zodpovědnosti za životní prostředí je základ. Dovolte místním spolkům, aby organizovaly úklidové akce v blízkosti jejich bydliště. Zapojte do etické očisty místa celé skupiny obyvatel. Čím více lidí se zapojí, tím méně odpadků v ulicích bude.  

Dostatek informací  

Informujete své občany pravidelně o tom, kam mohou ukládat nebezpečný nebo velkoobjemový odpad? Výroba propagačního letáku se souhrnem těchto informací nestojí mnoho úsilí a může se stát výborným zdrojem informací pro všechny, kdo někdy řeší potřebu zbavit se také těchto druhů