Jak předcházet onemocnění žaludku

I když se rýma řadí k tomu nejvíce nepříjemnému, co nás může potkat, není to ani zdaleka to nejhorší, s čím se musíme potýkat. Mnohem horší je onemocnění žaludku, které většinou přijde z čista, jasna a s nímž se musí co nejdříve zamířit k lékaři. K nejčastějším onemocněním žaludku patří jednoznačně akutní zánět žaludku, který rozhodně není nic, co bychom druhému měli závidět. Kromě toho je velmi častý chronický zánět žaludku, který se projevuje postupně, možná proto mnohem nebezpečnější. Ani žaludeční vředy nejsou v dnešním světě nezdravého rychlého občerstvení výjimečností. Otázkou ale je, je možné takovým podobným onemocněním žaludku předcházet nebo se jedná o něco nemožného?

Jak jsme zmínili, k nejčastějším onemocněním žaludku patří jednoznačně akutní zánět žaludku, dále také chronický zánět žaludku, žaludeční vředy a mnoho dalších podobných onemocnění. Naštěstí každému onemocnění žaludku lze předcházet. Jak?

Omezte kávu

I když se to může zdát nemožné (zejména je to těžký úkol pro milovníky kávy), není to nic nereálného. Omezení kávy značně přispěje ke správnému fungování žaludku. Kávu, která je zdrojem kofeinu, je možné nahradit například různými bylinkovými čaji, které jsou pro žaludek trochu lepší a snesitelnější.

Kromě kávy by se mělo omezit pikantní koření, které lidský žaludek ne zrovna dobře snáší. Obecně zdravá strava je něco, díky čemu lze předcházet nejednomu žaludečnímu onemocnění.

Raději se vyhýbejte alkoholu

Mnozí lidé tvrdí, že alkohol užívají jako prevenci proti mnohým neduhům, ale pokud se alkoholu budete vyhýbat nebo jeho konzumaci značně omezíte, ubráníte svůj žaludek před nepříjemnými žaludečními vředy nebo podobnými onemocněními.

Co se týče cigaret, tento zlozvyk by se měl zahnat úplně. Stejně jako alkohol, tak i cigarety (akorát v trochu větším měřítku) dráždí sliznici žaludku.