Rovnátka Incognito – co jíst a čemu se raději vyhnout

V cestě k dokonalému úsměvu nám často překáží křivé zuby. Existuji sice hezké klasické rovnátka, ale naštěstí existují moderní rovnátka Incognito neboli lingvální rovnátka, které nám stomatologové umístí na zadní část zubů. Naše okolí tak ani nepozná, že nějaká rovnátka vůbec máme! Pojďme se podívat, čemu je lepší se vyhnout.

Karamelky je lepší vynechat!

To, že máme rovnátka, rozhodně neznamená, že musíme jíst jen kaše. Některým potravinám bychom se ale měli skutečně vyhnout. Naše zuby si musí na rovnátka nejprve zvyknout. Z jídelníčku bychom měli raději vyřadit oříšky, tvrdé bonbony a chipsy. Je lepší se vyhnout i tuhému masu nebo syrové zelenině.

Zmrzlina naše ústa ochladí

Nevhodné jídlo nám může rovnátka dokonce poškodit. Existují ale potraviny, které můžeme jíst bez obav! Ideálně bychom měli volit jídlo, které se snadno rozkousá, polyká a neuplývá na ortodontických mechanismech. Zkusit můžeme třeba míchaná vajíčka. Mezi další vhodné potraviny patří i jogurt nebo zmrzlina. Ta navíc příjemně zchladí naše dásně.

Řekněte NE slazeným nápojům

Co jíst i nejíst tedy víme. Jak jsou na tom ale rovnátka s pitím? Nejlepší je zvolit neperlivou vodu nebo neslazený čaj. Vyhnout bychom se měli jakýmkoli slazeným limonádám i ovocným džusům. Slazené nápoje můžou zbytečně naleptávat naši sklovinu. Minimálně bychom si po každém pití měli zuby, hlavně v oblasti rovnátek, vyčistit.

Ortodontické služby i dentální hygiena v Mediestetik

Rovnátkům musíme věnovat speciální péči. Při léčbě rovnátky Incognito je totiž naprosto klíčová ústní hygiena. Zuby musíme čistit opravdu pečlivě. Kvůli rovnátkům se k nim totiž hůře dostáváme. Samozřejmostí by pro nás měla být návštěva dentální hygieny. Stejně jako ortodontické služby, nabízí profesionální dentální hygienu i klinika Mediestetik. Kompletní péči o náš chrup tak dostaneme na jednom místě!