Srovnáváme sporty. Jaké se zasluhují o nejkrásnější postavu?

Každá žena touží po krásné, štíhlé a vypracované postavě, ale jenom málokterá žena takové postavy dosáhne. Pokud také toužíte po dech beroucí figuře, začněte sportovat. Vybrat si z takového množství sportů však není to nejjednodušší rozhodnutí, jaké ve svém životě uděláte, proto jsme se rozhodli srovnat tři sporty, které jsou považovány za největší pomocníky při hubnutí. Srovnejme si tedy jízdu na kole, běh a in-line brusle a prozraďme si jejich plusy a mínusy, na základě kterých se rozhodnete, jaký sport je pro vás ten nejlepší.

Plusy a mínusy běhu

O běhu se říká, že je to nejlepší sport, po kterém se zaručeně hubne. Jenže běh nemohou vykonávat všichni. Pozor si na svá kolena musí dávat zejména lidé, kteří trpí obezitou. Při běhu totiž vznikají silné otřesy, které negativně dopadají právě na klouby. Čím těžší člověk je, tím horší a bolestivější otřesy jsou a tím větší mohou být zdravotní problémy. Na druhou stranu je běh zcela přirozeným prostředkem, který redukuje váhu a svalové partie.

Dalším plusem běhu je, že tento sport zvládne naprosto každý. Nezáleží na tom, jestli jsme začátečníci nebo pokročilí.

Plusy a mínusy in-line bruslí

Skvělým sportem na hubnutí jsou in-line brusle. V současné době jsou in-line brusle atraktivní, a to především proto, že je krásné počasí. Sice se díky tomuto sportu zvyšuje naše fyzická kondice, to ale neznamená, že je sport zcela nezávadný. Je nutné být na pozoru, konkrétně je třeba, abychom dávali pozor na svá záda.

Plusy a mínusy jízdy na kole

Dalším velmi chváleným sportem je jízda na kole. V současné době je to poměrně atraktivní sport, který (na rozdíl od běhu) mohou vykonávat i obézní lidé. I když se lidé domnívají, že je to větší zátěž na kolena, opak je pravdou. Během běhu se nezatěžuje srdce, přesto se velmi rychle a efektivně ztrácí kilogramy.

Jak již bylo zmíněno, při běhu se výrazně šetří pohybový aparát. Je však nutné jezdit svižněji, abychom ztráceli nechtěná kila.