E-cigarety původně nahradily klasické kouření. A co dál?

Elektronické cigarety jsou nejen v České republice oblíbenou alternativou běžných tabákových výrobků. Plně uspokojí chuť nikotinu, po které uživatel prahne a ještě k tomu mají celou řadu výhod. Podle odborných studií jsou méně škodlivé, neprodukují žádný nepříjemný kouř ani zápach, naopak podle výběru náplně mohou i příjemně vonět a vyjdou levněji než běžné krabičky. Bonusem je i to, že spotřebitelé také mohou konečně přestat myslet na to, kde mají zapalovač.

 

Jednou z takových moderních alternativ je elektrické zařízení, neboli vaporizér značky blu. Jedná se o kompaktní vaporizér v jednoduchém a elegantním tvaru s dlouhou výdrží baterie a rychlým nabíjením prostřednictvím micro USB portu už po 40 minutách. Pro maximálně jednoduché používání jsou pro spotřebitele připraveny předplněné cartridge s e-liquidem podle vlastního výběru.

Vaporizér není Pulze

Záměna vaporizéru se zařízením na zahřívání tabáku, kterým je například Pulze, je ve společnosti častá. Ve skutečnosti se ale jedná o zcela odlišná zařízení.

 

  • Elektronická cigareta – blu
  • Zařízení na zahřívání tabáku – Pulze

 

Rozdíl mezi nimi je jednoduchý. Zatímco e-cigarety fungují na principu odpařování e-liquidu, tedy aerosolu, který se vdechuje a je obohacen o příchuť a odpařený nikotin, do zařízení typu Pulze se dává speciální tabáková náplň. Zařízení blu disponuje plně automatickým režimem. K jeho aktivaci stačí pouze potáhnout a o stavu baterie informuje LED kontrolka na spodní straně.

E-liquid = náhradní cartridge

Náhradní cartridge, které slouží jako kapalné náplně do vaporizéru blu, jsou k dostání ve dvou intenzitách. Slabší obsahují 9mg/ml nikotinu a příchutě označené jako Intense zaručují vyšší dávku nikotinu 18mg/ml. Obě intenzity jsou dostupné v mnoha ovocných příchutích a variacích:

 

  1. Mango Apricot
  2. Blueberry Intense
  3. Polar
  4. Strawberry Mint Intense
  5. Tobacco
  6. Tobacco Intense
  7. Menthol Intense

A co dál?

Kromě vaporizéru získávají na popularitě čím dál tím více i zařízení na zahřívání tabáku. Mezi nejoblíbenější patří například Pulze. Tento typ zařízení podobně jako u vaporizéru neznečišťuje ovzduší a jejich speciální náplně nabízí různé příchutě dostupné téměř ve všech trafikách. Zařízení disponuje také volbou intenzity i jeho chuti.

 

 

Autor: Hugo Sheffield