Když se vám špatně spí. Problémem může být zařízení ložnice 

Ložnice je místo, kam se uchylujeme s radostí. Jedná se o naše útočiště po náročném dni. Právě zde se naše tělo regeneruje a odpočívá, třídí veškeré podněty nasbírané během celého dne. Aby však došlo ke kvalitní regeneraci, musí být spánek kvalitní. Tomu však může bránit zařízení ložnice, které v nás nevyvolává zrovna příjemný pocit.  

Ložnice by nemělo být skladiště 

Není tajemstvím, že spánkem trávíme třetinu našeho života. Abychom se však po probuzení necítili unavení a nechtěli jsme v posteli trávit déle, než je třeba, abychom se v ní cítili příjemně. Zařiďte si ji proto tak, abyste se v ní cítili příjemně.  

Váš kvalitní spánek může rapidně narušit to, když se z ložnice stane skladiště. V ložnici bychom neměli mít zbytečně mnoho „krámů”, které by zabraňovali klidnému proudění energie. Podle starého čínského učení feng-shui bychom se měli vyhnout tomu, abychom skladovali věci hlavně pod postelí. Proto se snažte věci protřídit a uchovávat zde jen to nejnutnější, bez čeho nemůžete usnout. 

S dekoracemi šetřete 

S tím se pojí i další bod na seznamu toho, jakých chyb se dopouštíme při zařizování ložnice. Takové dekorace jsou něčím, co by u vás v ložnici nemělo kralovat. Příliš mnoho bytových doplňků, kam spadají také obrázky, vzory nebo nejrůznější barvy, mohou spánek spíše zhoršit než podpořit. Mohou vás totiž celkově rozptylovat. 

S výraznými barvami opatrně 

O barvách už byla také zmínka. Pozor si dejte hlavně na výraznost, jako je červená, která budí v lidech agresi. Černá zase probouzí negativitu a deprese. Vhodná je naopak bílá, případně krémová nebo světle písková, která člověka uklidní. Podobný efekt má modrá barva, případně také levandulová, mentolová nebo světle zelená. Tyto odstíny pocitově ochlazují, což se hodí ve chvíli, kdy se uchylujete ke spánku.