Dvě chyby, kterých se dopouštíme při pěstování rostlin

Výsadba rostlin je záležitost každého ročního období. Jedná se o naprosto jednoduchou činnost, kterou zvládne skutečně každý, kdo jednou posekal trávník. Vysázet rostliny je základní práce každého zahrádkáře, bohužel je smutné, že mnozí zahrádkáři, byť ti ostřílení a zkušení, se dopouští mnoha banálních chyb, které rostlinám velice škodí.

Chyb, kterých se zahrádkáři při výsadbě rostlin dopouští, je skutečně obrovské množství. Vypíchněme si však pouze dvě, kterých se dopouští nejčastěji, a vyvarujme se jim.

1) Kyselomilné rostliny patří do kyselé půdy

Mnozí zahrádkáři si o své rostlině, kterou chtějí zasadit, nezjistí potřebné informace. A tak se stává, že rostliny, o nichž prodavač prohlásí, že jsou určitě kyselomilné, zasadíme do kyselé půdy, do které však vůbec nepatří. Jedná se o chybu z nepozornosti nebo je to důvod toho, že si neověřujeme informace?

Ať je chyba kdekoli, je třeba, abychom si o rostlinách, které si kupujeme, zjistili co nejvíce informací. Ne vždy každý kyselomilná rostlina potřebuje kyselou půdu. Obecně lze říct, že kyselou půdu vyžadují zejména vřesy nebo jiné vřesovištní rostliny. Ovšem i tyto druhy rostlin si nepotrpí na příliš kyselé půdě, a tak je lepší, když se půda smíchá například s rašelinou či případně s kompostem.

Při výsadbě kyselomilných rostlin si dávejte pozor, do čeho rostliny sázíte. Nejsou totiž stvořené přímo pro zahradní zeminy, je třeba je vypěstovat nejdříve ve speciálním substrátu.

2) Nevhodné stanoviště

Další chybou, které se dopouštíme v případě výsadby květin, je špatná volba stanoviště. Každá rostlina potřebuje jiné místo, kde bude šťastná a kde bude krásně růst. Ideální by bylo, kdybyste věděli, kam rostlinu chcete zasadit, a podle tohoto stanoviště vybrali horké kandidáty, pro které si do obchodu zajdete. Existují rostliny, které milují stín, ale také existují rostliny, které milují především sluníčko. Jiné rostliny jsou náchylné na větrné podmínky, další přežijí kdekoli, kam je umístíte.