Akné není jen vada na kráse. Jedná se o zdravotní problém, který víme, jak vyřešit

Akné sužuje mnohé z nás. Je to věčný problém nejen žen, ale také mužů. Mnozí lidé jsou toho názoru, že akné je jen vada na kráse, jenže tato domněnka je mylná. Jedná se o zdravotní problém, který je třeba léčit, ovšem otázkou je, jak? Vždyť mnohé mastičky nebo olejíčky, které doporučují kosmetické odbornice nebo lékaři, nejsou tak účinné, jak mají být. Naštěstí existují jiné, osvědčené způsoby, jak s tímto zdravotním problémem snadno a rychle zatočit.

Nemusíme chodit do lékárny, abychom našli lék, který na akné stejně nezabírá tak, jak si představujeme. Stačí, když otevřeme svou vlastní, klasickou a tradiční domácí lékárničku, kde je mnoho pomocníků, které můžeme využít. Nebo můžeme zavítat k babičce, jež má v hlavě plno rad a tipů, jak se s nehezkým a mnohdy velmi bolestivým akné vypořádat.

Pomocníci z naší lékárničky

V každé domácí lékárničce se skrývá aspirin. Pokud k němu přidáte citronovou šťávu, máte vyhráno. Aspirin v sobě má látky, které úspěšně bojují s pupínky. A citron v sobě má vitaminy, které pokožka potřebuje. Stačí, když si masku necháte na obličeji přes noc.

Stejně tak úspěšná je pěna na holení. Ta pupínky vysouší. Pokud necháte pěnu na obličeji působit přes noc, pupínek nejen, že stihne během noci uschnout, ale také doslova zmizí.

Babiččiny rady na nehezké akné

I babiččina hlava je plná nápadů, radů a tipů, jak se poprat s problematickým akné. Například je dobré na postiženou část obličeje nanést rozmačkaný česnek, který necháte působit přes noc. Blahodárně působí i dužina z aloe vera, která se natře na postižené místo a nechá se opět vstřebat přes noc. Stejné účinky má i pití jablečného octa, stačí sklenička denně. Dlouhodobé pití sklenky jablečného octa denně zastaví tvorbu pupínků, navíc reguluje zažívání člověka, což také není na škodu, že ano.