Dřevostavby jsou v očích Čechů stále více oblíbenější

Koupili jste si krásný pozemek a přemýšlíte, jaký dům na pozemku postavíte? Přemýšlíte nad tím, jestli vsadíte raději na klasický zděný domek nebo jestli zkusíte investovat do dřevostavby či nízkoenergetického domu na klíč, se kterým vám pomůže firma ORCAN GROUP s.r.o.? Poslední statistiky mluví o tom, že v očích Čechů jsou stále oblíbenější dřevostavby. Je to především proto, že jsou rychle postavené, také finančně méně náročné než klasické zděné domky. Vyhrají dřevostavby tedy i u vás nebo budete vynikat z davu?

Dřevostavby rovná se možnosti

Dřevostavby však nestouply v žebříčku popularity jenom proto, že jsou finančně více dostupné než zděné domy nebo že jsou rychleji postavené než zděná konkurence. Důvodem toho je také fakt, že dřevostavba rovná se možnosti. Dřevěné konstrukce dovolují, aby ztvárnění domu bylo jakkoli architektonicky rozmanité. 

Ať už si vymyslíte dřevostavbu s plochou střechou nebo vsadíte na klasickou podobu starých známých roubenek, v každém případě platí, že i dřevostavby musí splňovat jisté předem stanovené normy. Musí být nejen dostatečně pevné, ale také musí slibovat trvanlivost a požární odolnost. 

Ne, dřevostavby snadno neshoří

Jak již bylo zmíněno, dřevostavby musí splňovat celou řadu předem stanovených norem. A jedna z nich také určuje požární odolnost. Tím se dostáváme k velice časté domněnce, jež dřímá v hlavách nespočetně lidí. A sice řada lidí se domnívá, že dřevostavby snadno a rychle shoří, pokud poblíž vypukne požár. Jenže tak to opravdu není. 

Dřevo je pokryté nehořlavými materiály, jako je například sádrokarton. Pravděpodobnost toho, že shoří, je stejně velká, jako v případě klasických zděných domů. Požár se v případě zděných domků a dřevostaveb šíří stejně rychle a oba dva domy se s ním perou naprosto totožně.