Jak vybrat pohodlné křeslo

Rozhodli jste se vybrat si nové křeslo do obývacího pokoje? Pak pravděpodobně váháte a nevíte, jestli vsadit na křeslo, které je po vzhledové stránce dokonalé, či jestli raději vsadit na rozkládací křeslo, které splňuje stoprocentní komfort a pohodlí. Při výběru křesla by se mělo vsázet především na pohodlnost. Pakliže křeslo nebude pohodlné, nikdo na něm sedět nebude a bude tedy jen jakýmsi doplňkem interiéru. 

Jaké existují typy křesel?

Pokud si nejste jistí tím, jaké křeslo si chcete domů přivézt, vyplatí se seznámit se nejdříve s jednotlivými tipy křesel. Existují křesla pro vášnivé čtenáře. Taková křesla jsou nadmíru pohodlná, aby na nich čtenář vydržel sedět i dlouhé hodiny. Do této kategorie spadá například dnes velice oblíbený a moderní “ušák”, kterého lze dnes zakoupit v různých barevných kombinacích. 

Existují taktéž křesla pro náruživé diváky, která jsou určená především pro lenošení u televize. Většinou jsou tato křesla dobře polohovatelná, nohy je možné mít pohodlně nahoře. Některé části těchto křesel mohou být dokonce vysouvací nebo vyklápěcí. 

A pak také narazíte na zmiňovaná rozkládací křesla, která si oblíbí především hosté. Snadno se rozloží a hned je z nich postel, na které se host skvěle vyspí. 

Křesla se vybírají podle materiálu

Křesla se však nevybírají jenom podle jejich typů, ale taktéž podle materiálu, ze kterých jsou vyrobené či kterými jsou pokryté. Materiál by měl být nejen esteticky působivý, ale především by měl být příjemný na dotek. Jen tak na křesle vydržíte sedět celé hodiny. Materiál však zároveň musí být odolný a ideálně pratelný či dobře čistitelný. 

Aktuálně se setkáte s křesly, jejichž potah je vyroben z textilu, kůže, taktéž z ekokůže. Nejpohodlnější jsou klasická textilní křesla, ale zase kožená křesla jsou známkou luxusu, i když péče o ně je krapet náročnější. Je to jako dělat rozhodnutí ve výběru prostěradla pro děti a rozhodovat se mezi designem, pohodlím a praktičností.