Sedm zajímavostí o lidském těle, díky nimž se budete o tělo lépe starat

Na světě existuje mnoho věcí, které lze zkoumat a kterými je možné se zabývat. Je však pravdou, že  k nejvíce fascinujícím věcem patří bezesporu lidské tělo. Každý člověk je trochu odlišný, i když jeho tělo funguje naprosto stejně jako tělo jiného člověka. Už i to je pozoruhodné až fascinující. Neustále se však přichází na celou řadu dalších zajímavostí, které se s lidským tělem pojí a které nutí člověka dojít k myšlence, že lidské tělo je opravdu velice pozoruhodné.  

Dnes a denně se lidským tělem zabývá celá řada odborníků. Přichází na stále nová zjištění, která v člověku vzbudí pocit, že je třeba se o tělo daleko lépe starat než doposud. Prozraďme si nyní rovnou sedm takových zajímavostí, kvůli kterým si budeme našeho těla lépe vážit.  

Sedm zajímavostí o lidském těle 

  1. Věděli jste, že počet snů odpovídá vašemu IQ? Pokud nemáte možnost změřit si vaše IQ pomocí testů, doporučujeme se zaměřit na sny. Pokud se vám sny zdají, máte vysoké IQ. Obecně platí, že tím více snů se vám zdá, tím vyšší je vaše IQ.  
  2. Věděli jste, že mozek je tvořen z osmdesáti procent jenom vodou? Další podstatnou část mozku tvoří krev.  
  3. Věděli jste, že ženy jsou trochu propracovanější stvoření? Například jim daleko rychleji tluče srdce, také daleko více mrkají než pánové, mají dokonce lepší čich i zrak.  
  4. Věděli jste, že během svého života sníme zhruba třicet tun potravin? Bez jídla bychom však dokázali vydržet až tři týdny, zatímco bez vody jenom tři dny maximálně. Bez spánku lze vydržet i jedenáct dnů (to je ostatně světový rekord).  
  5. Věděli jste, že tou nejsilnější kostí těla je kost stehenní? Je dokonce odolnější než železobeton, s nímž se můžete setkat ve stavebnictví.  
  6. Věděli jste, že zatímco děti se smějí až tři sta krát za den, dospělí se smějí maximálně stokrát za den? Někdy i jen patnáctkrát denně.  
  7. Věděli jste, že lidské oko dokáže rozeznat až pět set různých odstínů šedi?