Co je třeba vědět o cukrovce, nemoci, kterou trpí 900 tisíc Čechů

Nemocí, které sužují Čechy, je nespočetně mnoho. Zatímco některé jsou častější, jiné jsou méně časté, ovšem v každém případě je třeba nemoc co nejrychleji vyležet a dostat z těla ven. Bohužel jsou některé nemoci, se kterými se musí naučit člověk žít. K takovým nemocem patří například cukrovka čili diabetes, což je onemocnění, jímž trpí 900 tisíc Čechů. Bohužel z posledních údajů vyplývá, že počet nemocných se rapidně zvyšuje. Prozraďme si proto něco o této nemoci, která se může projevit klidně i u vás. 

Lidé si o cukrovce myslí to, co dávno není pravda 

Co je to cukrovka, to každý ví. Bohužel si celá řada lidí ve své hlavě pěstuje tunu výmyslů a mýtů, které pak šíří dál. K nejčastějším mýtům patří to, že cukrovka vzniká z nadměrné konzumace sladkého. Jenže to není tak úplně pravda.  

Diabetes zejména druhého typu má úzkou souvislost se špatnou životosprávou jako takovou, nejen se sladkým, jak se mnozí lidé domnívají. Za cukrovkou stojí především špatné stravovací návyky, celkový neutěšený životní styl. Je však třeba poznamenat, že ještě existuje i diabetes 1.typu, což je cukrovka, která nevzniká špatným životním stylem.  

Cukrovka není jen nemoc obézních 

Stejně tak se řada lidí domnívá, že cukrovka je jen nemocí obézních lidí a že ti, kteří jsou štíhlí jako proutek, nemohou cukrovkou trpět. Jenže to je další mýtus, který mezi lidmi koluje. Sice je pravdou, že cukrovka obvykle postihuje osoby s nepřiměřenou hmotností, ale není to pokaždé. Navíc se obezita ani nadváha příliš nevyskytují u diabetu prvního typu, tímto typem častěji onemocní právě štíhlí lidé.  

Jak se léčí cukrovka? I o tom si lidé myslí to, co není pravda 

Mnozí lidé mají taky zkreslené informace, které se týkají léčení cukrovky. Mnozí se domnívají, že se cukrovka léčí jen injekcemi inzulinu, ale opět je to zavádějící informace, která se odvíjí od toho, jakým typem cukrovky pacient trpí.