Co je to waw topení a jeho výhody a nevýhody

Topná sezona je v plném proudu. A zatímco někteří jsou se svým topným zařízením spokojení, jiní na něm nachází řadu much. Pokud zvažujete koupi nového topného opatření, nabízí se takzvané waw topení, které také můžete znát jako lokální plynová topná zařízení. Lidově se jim také přezdívá wawky a jedná se o spojení úsporného a designového radiátoru. Aby bylo vaše rozhodování opravdu optimální a byli jste seznámeni se všemi skutečnostmi, prozraďme si výhody a nevýhody, které se tohoto zařízení týkají. 

Hit v mnoha rodinách 

Že jste o waw topení zatím neslyšeli? To je zvláštní, vezmeme-li v potaz to, že se jedná o doslova hit v mnoha rodinách. V současné době se tímto řešením topí prakticky v každé třetí rodině. Takzvané wawky nahrazují především tradiční plynové kotle, které je zapotřebí od roku 2022 vyměnit za ekologičtější alternativu.  

V současné době se díky zvyšující se poptávce roste také nabídka tohoto řešení. Nové typy disponují odvodem spalin do komína, ovšem je nutné, aby byl postaven odpovídající komín, který následně bude podroben pravidelným revizím.  

Výhody waw topení 

Pokud nad tímto řešením uvažujete, pojďme si zmínit výhody, které waw topení má. Především stojí za zmínku náklady, které jsou oproti jiným plynovým kotlům daleko nižší. Samotné pořízení člověka opravdu nezruinuje, stejně tak náklady na nutné rozvody plynu nejsou nijak drastické.  

Podle odborníků je toto řešení ideální například do chat a chalup, případně také do dílen, které často navštěvujete a kde vytváříte nejrůznější jedinečné výrobky. 

Nevýhody waw topení 

Pokud bychom měli zmínit temnější stránky tohoto řešení, zmíníme nutnost mít dostatečný venkovní přívod vzduchu. Pouze interiérový nestačí. A i když s pomocí termostatu budete moct regulovat teplotu, nebude možné ohřívat vodu nebo waw topení kombinovat s jinými topnými prvky v domácnosti.