Čím hnojit pokojové rostliny?

Pokojové rostliny dělají z domácnosti útulné a příjemné místo. Je však třeba také konstatovat to, že ne v každé domácnosti se rostlinám dobře daří a žije. V některých příbytcích byste našli rostliny opravdu v hrozném stavu. Důvodem toho není nedostatek zálivky nebo špatné umístění, ale spíše hnojivo, na které mnozí pěstitelé zapomínají. Jenže rostliny potřebují ke svému životu živiny, které jim naštěstí lze dopřát i jinak než z kvalitního hnojiva koupeného v zahradnictvích nebo hobbymarketech.  

Pokud pěstujete pokojové rostliny, měli byste nezapomínat na jejich přihnojování, které je opravdu klíčové a velice důležité. Pokud zapomínáte na hnojení, rostlina nemá potřebné živiny a nemůže dobře růst. Nemusíte však utrácet za drahá hnojiva, která byste koupili v zahradnictvích. Hnojit můžete i tím, co máte doma.  

Lógr z kávy 

Patříte k lidem, kteří milují silnou kávu? Určitě si děláte kávu takovou, že vám po jejím vypití ještě zbyde lógr v hrníčku nebo kávovaru. Nevyhazujte ho do odpadu, je to velká škoda. Raději lógr z kávy použijte jako hnojivo. Rostliny ho doslova milují. Je to zdroj hořčíku, dusíku, také fosforu, je to zároveň zdroj mědi a draslíku. Stačí, když jednou za půl roku smícháte sedlinu z kávy se substrátem pro pokojové rostliny a rázem vám květiny budou nádherně kvést. Je to skvělé hnojivo třeba pro muškáty, oleandry nebo pro hortenzie.  

Slupky z jablek i cibule 

Věděli jste, že efektivním hnojivem jsou také slupky? Například slupky z jablek stačí přidat do květináče při přesazování rostlin. Skvělým hnojivem jsou také slupky od cibule, které je dobré nechat minimálně dva dny louhovat. Výluhem pak rostlinu zalévejte. Slupky z cibule jsou také efektivním bojovníkem proti mšicích nebo jiným parazitům.  

Zdrojem minerálů jsou však mimo jiné i banánové slupky, které opět nějakou dobu louhujte a poté výluhem zalévejte pokojové rostliny. Rostlinám touto zálivkou dodáte nejen potřebný draslík a fosfor, ale také vápník.