Tipy, jak efektivně posílit imunitu nejen v době koronavirové

Bojíte, že by vás napadl nový typ koronaviru, který celosvětově způsobuje velké problémy i újmy na životech? Abyste se nové nebezpečné nemoci mohli bránit, je nutné efektivně posílit svůj imunitní systém. To je ostatně velice potřebné i v případě, že nepanuje žádná epidemie. Díky pevnému imunitnímu systému se vyvarujete i klasické chřipce, angíně, nachlazení nebo jiným zdravotním problémům. Nabízí se však otázka, jak tedy posílit svůj imunitní systém, aby naše tělo efektivně bojovalo s jakoukoli nemocí.  

Existuje rovnou několik způsobů, jak efektivně posílit imunitní systém, který člověka chrání před viry a bakteriemi, jež by ho mohli za pár chvil dostat na lůžko. Prozraďme si to nejefektivnější, co zaručeně pomáhá.  

V otužování je síla 

V poslední době je to velice oblíbená činnost, což je jenom dobře. Mluvíme o otužování, se kterým se však musí začít opravdu pomalu. Otužování jako takové musí být pozvolné. Nemůžete skočit do ledového jezera nebo pod ledovou sprchu po letech, kdy tělo dnes a denně dostávalo horký požitek. Musíte začít po malých krůčcích, bez toho to opravdu nejde. Organismus si musí zvyknout na změny teplot, a to bez tréninku nejde.  

Doplňte do těla vitamin C 

Jaký vitamin je nejlepší na posílení imunitního systému? Bezesporu vitamin C. Vitamin C najdete například v citrusech, ale samozřejmě ho najdete i jinde. Daleko více vitaminu C v sobě ukrývá rakytník, který lze užívat v podobě čaje nebo třeba sirupu. Samozřejmě potřebný vitamin C je možné dodávat do těla i v podobě tablet nebo doplňků stravy, a to i mimo chřipkovou nebo koronavirovou epidemii. Vitamin C totiž také chrání buňky a podporuje vitalitu.  

S česnekem nejdál dojdeš 

Pokud se nechcete ládovat tabletami, měli byste vsadit na česnek, se kterým zkrátka nejdál dojdete. Česnek je nejlepší přírodní antibiotikum, kromě jiného však posiluje imunitní systém, proto ho do jídelníčku zařaďte.