Jak se zbavit rýmy rychle a efektivně s pomocí babských rad

Rýma je pro člověka mnohdy horší než nebezpečnější chřipka či angína. Lidé zkrátka nemají rádi, když jim něco týden znepříjemňuje dny. Ano, neléčená rýma trvá skutečně týden, ta léčena sedm dní. Tedy tak se o tom mluví ve známém českém rčení, které si však snadno vyvrátíme. Pokud vsadíte na osvědčené babské rady, rýmy se zbavíte v kratší době než během týdne. Co vyzkoušíte nejdříve? 

Samozřejmě na internetu najdete hromadu tipů na to, jak se zbavit rýmy. Vybrali jsme však jen ty nejefektivnější a osvědčené tipy, které vás opravdu rychle a efektivně rýmy zbaví. Co tedy vyzkoušíte ze všeho nejdříve? 

Vyzkoušejte aromaterapii 

Věděli jste, že na rýmu pomáhá například aromaterapie? Jedná se o velice starou metodu, která využívala především jako prevence před nejrůznějšími typy onemocnění. Dnes se využívá i na boj proti rýmě. Na rýmu je vhodná máta, také eukalyptus nebo různé citrusy, případně borovice. Možná nemáte ve své domácnosti aromalampu. To naštěstí nevadí. Nakapejte si pár kapek vůně na papírový kapesníček, který umístěte na topení. Vůně se rázem rozline po celém domě.  

Saunování se vyplatí 

Sauna je efektivní prevencí, ale málokdo ví, že je to také skvělá první pomoc při rýmě. Pokud se vám najednou rýma dostala do života, začněte navštěvovat parní saunu. Proč zrovna parní? Parní je na rýmu ideální. Nejen, že dobře uvolní nosní cesty, ale také dýchací cesty zvlhčí, což je při rýmě velice důležité.  

Pravidelně inhalujte 

Kromě aromaterapie nebo pravidelného saunování pomáhá také inhalace, a to inhalace soli v nejlepším případě. I když mnozí lidé mohou namítat, že je to nebezpečné, není tomu tak. Je to opravdu efektivní způsob, jak se zbavit rýmy, která vám znepříjemňuje den. Je však pravdou, že s inhalací se to nesmí přehánět. I v tomto případě platí, že všeho s mírou.