Ať na vás nemoci nemůžou, posilte svůj imunitní systém

Když na okno klepe zima, všichni moc dobře víme, co to znamená. Společně se zimou totiž přichází i nespočetně mnoho nejrůznějších bakterií a virů, lidé trápí ve velkém nachlazení nebo vážnější nemoci. Pokud člověk neposiluje svůj imunitní systém, pak ho hned skolí první bacil, který mu zazvoní na dveře nebo kterého potká na rohu domu. V případě, že letos nechcete proležet ani den, doporučujeme si svůj imunitní systém rapidně upevnit. Prozradíme vám, jak na to.  

Imunitní systém samozřejmě můžete posílit různými způsoby. Můžete to zkusit s otužováním, ovšem ne každý je tak odvážný na to, aby si z horké sprchy udělal ledovou. Taky to jde pravidelným větráním, na což se ani během zimy nesmí zapomínat, ale samozřejmě existuje ještě několik tipů, jak imunitní systém upevnit tak, aby ho nedobyl žádný vir ani bakterie.  

Doplňte si céčko 

Vitamin C je známý tím, že zvyšuje obranyschopnost člověka a že také posiluje imunitní systém. Pokud patříte k lidem, kteří ho zrovna dvakrát nekonzumovali, měli byste to napravit. Kromě toho, že posílí váš imunitní systém, taky umí zabraňovat vniku rakovinotvorných buněk nebo dokáže zmírnit symptomy onemocnění, pokud jste již nemocným člověkem. Vitamin C najdete v čerstvé zelenině, ale také v ovoci, konkrétně v citrusových plodech.  

Hlavně dostatečně pijte 

Během zimy lidé cítí menší pocit žízně, a tak se automaticky snižuje i příjem tekutin. Jenže v zimě bychom měli pít vodu trochu více než v létě. Pitný režim má totiž velký vliv na náš imunitní systém. Tekutiny napomáhají k detoxikaci organismu. Nemusíte pít samozřejmě jenom vodu z kohoutku, ale také můžete pít třeba bylinkové čaje. 

Mějte nohy v teple 

Ne nadarmo se říká, že všechny nemoci jdou od nohou. Proto základem neproležené zimy je jen to, abyste měli nohy v teple.